Українцям нагадують, де на Закарпатті можна відпочити й підлікуватися

Опубліковано:

В розпалі сезону всеукраїнські видання нагадують своїм читачам, де на Західній Україні вони можуть поєднати відпочинок із оздоровленням.
Зокрема, про це пише газета “КП в Украине”, яка із закарпатських курортів розказує про Солотвино, Берегово та Поляну.

Солотвино

Невелике селище в Закарпатській області відоме не тільки на всю Україну, а й в інших країнах СНД. Місцеві солоні озера нічим не поступаються за складом воді морів, а цілющий вплив тутешнього повітря відчувається відразу ж після приїзду. У повітрі тут в десять разів менше мікроорганізмів, ніж в інших селищах.

За словами відпочиваючих, сприятливий вплив на шкіру надає купання і лікувальні грязі. Особливо рекомендують сюди приїжджати астматикам, людям зі шкірними, нервовими і алергічними захворюваннями, ревматизмом. У Солотвині знаходиться єдина на всю країну і близьке зарубіжжя алергологічна лікарня, де є соляні кімнати. Вхід на озера – копійчаний, від п'яти гривень з людини. На бази з басейнами, шезлонгами і іншими зручностями – 20 гривень.

Але є одне але: приїжджати відпочивати сюди краще з усім своїм, починаючи від продуктів. Туристи – практично єдине джерело доходу для місцевих жителів, тому вони не соромляться встановлювати подвійні, а той і потрійні ціни на елементарні продукти харчування, овочі та фрукти.

Ціна питання: від 40 гривень / добу з людини.

Як дістатися: від залізничного вокзалу щодня відходить потяг “Львів-Солотвино”. Також можна доїхати автобусом, поїздом або електричкою до Ужгорода чи Мукачева, звідки маршруткою дістатися до Солотвина.

Берегово

Ще один унікальний курорт Закарпатської області. Берегово відоме термальними басейнами, де вода сприяє лікуванню захворювань рухового апарату, серцево-судинної системи, нервової системи, шкіри. У басейн вивели гарячі гейзери мінеральної води, які залягають на глибині півтора кілометрів.

Вони наповнюють басейн водою, насиченою кремнієм, азотом, вуглецем, натрієм та іншими елементами, в якій шкідливі мікроорганізми не здатні вижити. Вже багато років від відпочиваючих тут відбою немає. І взимку, і влітку в басейнах тепла вода – нижче +35 не падає.До речі, це єдине містечко в Україні, де таблички дублюються угорською мовою. Вхід в басейн – близько 30 гривень.

Ціна питання: від 60 гривень / добу з людини

Як дістатися: від залізничного вокзалу поїздом Львів-Солотвино. Автобусом, електричкою або поїздом до Мукачева чи Ужгорода, звідки маршруткою до Берегово.

Поляна

Село Поляна знаходиться у Свалявському районі Закарпатської області. На цьому курорті можуть оздоровитися люди з проблемами шлунково-кишкового тракту. Гастроентерологи радять попити місцевої лікувальної водички, яка завдяки своїм властивостям стала відома в народі кілька століть тому.

Підлікуватися мінеральною водою на місцевих бальнеологічних курортах їдуть люди з усієї України. Лужна вода забезпечує профілактику і лікування хвороб шлунка. Також тут можна вирішити проблеми з хребтом, суглобами і м'язами. Село знаходиться в мальовничій річковій долині, поблизу лісів і карпатських гір.

Ціна питання: від 70 гривень / добу з людини

Як дістатися: електричкою або потягом від ж / д вокзалу до станції Свалява, звідти маршруткою до Поляни. Також можна доїхати автобусом, який їде через Стрий в напрямку Ужгорода, Мукачево, Іршави, Виноградова.


Про Захід