Регіонали захопили берегівський курорт?

Опубліковано:





На Закарпатті регіонали здійснили рейдерське захоплення термального басейну в місті Берегово, повідомляє Антікор з посиланням на ПрессОрг.

Як наголошується, “використовуючи фактично підроблені документи керівництвом фірми ВФСТ” Колос “на чолі з вінницьким депутатом-регіоналом Олександром Мендусем увірвалися зі спортсменами в санаторно-курортний комплекс “Закарпаття” і захопили його”.

ТОВ “Центр медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування “Закарпаття” орендує термальний басейн і комплекс будівель у Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства” Колос “. Термін оренди становить 50 років. Договір було укладено 7 листопада 2012 року.

Півтора роки тому Центр медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування “Закарпаття”, відновив системи водопровідного відведення води і провів капітальний ремонт комплексу термальних джерел. Інвестори вклали близько 5 мільйонів гривень і побудований ще в радянський час басейн з комплексом курортних послуг отримав друге життя.

“Керівництво товариства “Колос”, побачивши відновлену роботу курорту, відчуло запах заробітку і вирішило грубо розірвати договір оренди Коли це не вдалося законним шляхом, програвши ряд судів, вдалися до улюбленого прийому Партії регіонів – рейдерству.

За допомогою приватного охоронного агентства захопили комплекс курортних . будівель, поставили своє керівництво. Директор комплексу “Закарпаття” Віктор Клепко переконаний, що рейдери, які захопили курорт, відчувають свою безкарність через свої зв'язки з верхівкою Партії регіонів в столиці “, – йдеться в повідомленні.

“Нас просто викинули на вулицю Велика частина людей, яка працювала в “Закарпатті”, залишилася без роботи Нам навіть не віддали оргтехніку, на якій ми вели всю бухгалтерію Найцікавіше, що правоохоронні органи просто закривали очі на цинічний захоплення курорту”. – розповів обманутий директор В.Клепко.

Спочатку правоохоронці навіть відмовлялися порушувати кримінальну справу за фактом захоплення термального басейну в місті Берегово. Через суд керівництву “Закарпаття” вдалося відстояти право в порушенні справи. Більше того, поки в Закарпатті вирішували питання про те, чи порушувати кримінальну справу за фактом явного розбою, за аналогічний період часу 26 червня 2014 Дніпровський районний суд м. Києва виніс вирок, яким голову ВФСТ “Колос” Мендуся Олександра визнали винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу. На даний момент останнього відсторонили від виконання обов'язків голови ВФСТ “Колос” і судом прийнятий відносно нього запобіжний захід, який останнім просто ігнорується.

Також Господарським судом Закарпатської області 23 травня 2014 прийнято рішення по справі за позовом про звільнення захопленого, яким накладено заборону для здійснення перешкод у користуванні комплексом басейну представниками товариства “Колос” та Компанії УСБ “Закарпаття”, який розташований по вул. Корятовича, 1 у м. Берегово. Постанова постановою Львівського апеляційного господарського суду від 18.06.2014 р. залишено без змін, а апеляційні скарги без задоволення, повідомляє правозахисник товариства “Закарпаття” Ярослав Козич

Але не дивлячись на вирок суду по кримінальній справі, судове рішення про заборону здійснення перешкод у користуванні комплексом басейну цинічно ігнорується вищевказаними керівниками обох підприємств об'єднання “Колос”.

Зараз представники ВФСТ “Колос” на чолі з регіоналом Мендусем Олександром продовжують незаконно перебувати на території відомого курорту в Закарпатті.

“Заручившись корупційними зв'язками на місцевому рівні (і не виконавши рішення суду про відновлення на посаді законного директора) продовжують перешкоджати власникам здійснювати господарську діяльність, вже кілька місяців набивають кишені. Зараз повідомлення про злочин на виконання Постанови берегівського районного суду вже внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, проте, за незначною статтею самоуправство, незважаючи на те, що в цьому рейдерському захопленні простежуються ознаки вчинення грабежу організованою групою осіб “, – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, слід також зауважити, що подання завідомо недостовірної інформації співробітниками органів стало в даній справі цілком буденним явищем, зокрема, Берегівський міжрайонний прокурор Іван Зарева у відповідь на численні заяви ТОВ “Закарпаття” повідомив недостовірні відомості про те, що договір оренди розірвано, у зв'язку з чим не бачить протиправності в такому захопленні.

Однак, надати підтверджуючий факт розірвання договору документ так на офіційний запит Товариства, надання завідомо недостовірних відомостей Товариству, повне ігнорування особами, що скоїли захоплення майна вимог законодавства та їх свавільна поведінка та заяви, є підставою виникнення припущення існування в діях Берегівського міжрайонного прокурора Івана Зареви ознак діянь, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, а саме: … Статтею 364 Зловживання владою або службовим становищем, Статтею 365 Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, Статтею 366 Службове підроблення, Статтею 367 Службова недбалість, спрямованих на приховування діянь, які служили підставою звернення Товариства захисту в прокуратуру і міліцію.


Про Захід