Чим корисний чай?

Опубліковано:

Згідно з нещодавнім дослідженням доведено, що споживання чаю щонайменше три рази на тиждень пов’язане з більш тривалим і здоровим життям.

Провідний автор дослідження доктор Сіньян Ван запевняє, що постійне споживання чаю пов’язане з меншим ризиком серцевих захворювань, потенційно фатальних захворювань серця, інсульту, а також летальних випадків. Позитивний вплив на здоров’я для зеленого чаю є більш значним, ніж для чорного.

По-перше, зелений чай містить більше поліфенолів, які зменшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань і таких факторів ризику, як високий артеріальний тиск та дисліпідемія. Чорний чай повністю ферментується, і під час цього процесу поліфеноли окислюються в пігменти і втрачають антиоксидантну дію.

По-друге, чорний чай часто п’ють з молоком, і як показали попередні дослідження, це може нівелювати позивний вплив на стан кровоносних судин.

Аналіз даних продемонстрував, що в 50-річних людей, які постійно пили чай, ішемічна хвороба серця та інсульт розвиваються на 1,41 років пізніше, а тривалість життя, в середньому, збільшується на 1,26 років, на відміну від тих, хто ніколи або нечасто пили чай.

У постійних прихильників чаю ризик виникнення серцевих захворювань та інсульту зменшився на 20%, ризик смерті від патології серця та інсульту – на 22% і ризик смерті від будь-якої причини – на 15%.

Гендерно-специфічні аналізи показали, що захисні ефекти постійного вживання чаю були дуже значними для чоловіків, але більш помірними для жінок. Однією з причин може бути те, що 48% чоловіків були постійними споживачами чаю, а серед жінок таких виявляється лише 20%. По-друге, у жінок спостерігається істотно менша захворюваність та смертність від хвороб серця та інсульту.

Про Захід