Здоров'я Регіональні Новини

Чи є вільні ліжкомісця для коронавірусних хворих у лікарнях Ужгорода?

За нормативами МОЗ у кожній лікарні, визначеній як опорна щодо коронавірусу, для ковідхворих мають облаштувати 50% від загальної кількості ліжко-місць. На Закарпатті в обласній інфекційній практично всі ліжкомісця відвели таким пацієнтам, у центрі легеневих хвороб – лише 50 ліжок із 255 загальної кількості, в обласній лікарні 85 із 582. У міській лікарні – 130 із загалом 359, 50 ліжок ще є в резерві для перепрофілювання, інформує пресслужба міськради.

За інформацією начальника управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василя Решетаря, планова медична допомога в Ужгороді за рішенням державних органів зупинена. До прикладу, обласна лікарня не працює як ургентна, тоді як міська, яка є ще й ургентною, мусить приймати всіх, хто потребує невідкладної допомоги, до прикладу, після ДТП, травм тощо.
Щодо спекуляцій, які поширюються, мовляв, для ужгородців у лікарнях немає місць і їх треба везти у райцентри області, то ситуація така: на сьогодні стаціонарної допомоги потребують 74 ужгородці, у міській лікарні вже діють 130 ліжок.
Василь Решетар також поінформував, що за кошти міського бюджету Ужгорода закупили 2 апарати для ІФА-діагностики – для міської поліклініки та центральної міської лікарні. Забезпечили тестування усіх категорій ризику – медиків, поліцейських, педагогів тощо. Рівень охоплення ПЛР-тестуванням ужгородців – у 36 разів вищий, ніж базовий по Україні, удвічі вищий, ніж у середньому по області. Так, минулого тижня в Ужгороді проводили у середньому 400 тестувань на день. Завдяки тестуванню контактних осіб виявляють інфікованих, які не мають симптомів, але можуть поширювати інфекцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

72 + = 79