Чи буде у Боздоському парку інклюзивний майданчик, майданчик для вигулу собак та “скейт-зона”

Опубліковано:

В Ужгородському пресклубі вчора, 16 жовтня, відбулося слухання проєктів, які були подані на громадський бюджет. Їх реалізація планується у Боздоському парку.

Так, Олег Тенкач та Роман Антонов, автори проєкту скейт-парку. За словами Олега Тенкача, об’єкт планується побудувати на місці вже існуючої ділянки, яка зараз не функціонує.

Скейт-бординг включено до олімпійських видів спорту, і у 2020 році збірна України з цього виду спорту буде представлена на Олімпіаді, – пояснює доцільній реалізації проєкту Олег Тенкач. – У всіх областях України, крім нашої та Чернівецької є облаштовані скейт-парки. Наприклад, у США, це один із найважчих та найпопулярніших видів спорту після американського футболу».

В Ужгороді молодь займається скейтбордингом біля облмуздрамеатру, але звідти їх періодично проганяють. Хлопці власноруч виготовляють спеціальні фігури для трюків, але часто їх нищать. Спеціально відведений під цей вид спорту парк був би корисним з усіх точок зору. Тож автори проекту сподіваються, що Ужгород підтримає реалізацію їхнього задуму.

Андрій Парамонов, автор проєкту про інклюзивний майданчик презентував деталі ініціативи. За його словами, пропонується провести ремонт вже існуючої площі на території Боздоського парку, а також закупити додаткове обладнання.

Такий майданчик сприятиме соціалізації дітей, їхній комунікації, а також стане нагодою для дітей відмовитися від ґаджетів на якийсь час, – прокоментував Андрій Парамонов.

Проєкт спорудження спеціального майданчика для вигулювання собак представив його автор Юрій Копинець. Він зауважив, що розвиток громадянського суспільства оцінюється за ставленням до людей з обмеженими можливостями та тварин.

У багатьох містах України культура цих парків на дуже високому рівні. І нам би хотілося, щоб і в Ужгороді з’явилося відведене місце, яке матиме специфічне облаштування, – каже Юрій Копинець. – Ми пропонуємо створити таку територію на певній ділянці Боздоського парку. Це у першу чергу безпека мешканців, а також місце, де можуть проводитися різні конкурси та чемпіонати для собак.

Олександр Білак, заступник міського голови зауважив, що конкурс проєктів для Бюджету громадської ініціативи в Ужгороді проводиться вже вчетверте.

Чому саме ці проєкти, розроблені громадськими організаціями за підтримки КП парку, є важливими? З червня ми розпочали в рамках грантового проєкту реалізацію ініціативи, яка має покращити доступність та інфраструктуру Боздоського парку. Зокрема, повинна бути збудована автобусна зупинка біля центральної алеї парку. Окрім того будуть встановлені інформаційні стенди та мапи з даними про парк, лавиці та смітники, проведена підсадка дерев тощо. Вже встановлено безкоштовний доступ до WiFi на двох алеях. Сьогодні ми представляємо три проєкти громадських ініціатив, це проєкт скейт-парку, капітальна реконструкція майданчика та перетворення його в інклюзивну територію, а також облаштування майданчика для вигублювання та дресирування домашніх тварин, – зазначив він.

Голосування за проєкти триватиме від 18 жовтня до кінця місяця.

Ужгородський пресклуб

Про Захід