Чеський уряд прийняв рішення про чергове пом’якшення карантинного режиму

Опубліковано:

Про це інформує Посольство України у Празі.

Отже, з 11 травня в Чехії дозволено (із дотриманням суворих гігієнічних умов):
 роботу торговельних центрів площею понад 5 тис. м2 та магазинів – понад 2,5 тис. м2; 
 роботу перукарень, манікюрних та педікюрних салонів, косметологічних кабінетів, соляріїв тощо;
 роботу музеїв, галерей, кінотеатрів та театрів з обмеженою кількістю відвідувачів;
 проведення культурних, спортивних та громадських акцій та зібрань за участі до 100 осіб;
 роботу вуличних терас ресторанів та кав’ярень.

Усі зазначені заклади можуть відновити свою роботу за умови, якщо будуть дотримуватися суворих епідеміологічних правил, зокрема, часто дезінфікувати всі поверхні, стежити, щоб відвідувачі та обслуговуючий персонал перебували в масках та зберігали дистанцію 1,5 – 2 м між собою тощо.

З 11 травня знову відкрилися школи для учнів початкових, середніх та спеціалізованих шкіл з метою їхньої підготовки до випускних та вступних іспитів у групах кількістю не більше 15 осіб. Також дозволено відновити роботу дитячих гуртків та мовних курсів у групах не більше 15 осіб.

Якщо зберігатиметься позитивна епідеміологічна динаміка, з 25 травня уряд планує пом’якшити заборону перебування на вулиці без маски. Водночас, у приміщеннях та в громадському транспорті носити маски потрібно буде обов’язково й надалі.

Нова інформація щодо в’їзду іноземців на територію Чехії:

Іноземці, які мають дозвіл на проживання в Чехії (přechodný, trvalý pobyt) можуть в’їхати на територію Чехії, пред’явивши довідку сертифікованої лабораторії про проведений тест RT-PCR на наявність COVID-19 з негативним результатом. Довідка має бути видана не раніше, ніж за 4 дні до в’їзду на територію Чеської Республіки. Якщо особа при перетині чеського кордону не матиме такої довідки, вона повинна буде пройти 14-денний карантин.

Іноземці, які мають довгострокову візу з метою отримання дозволу на проживання, або візу сезонних працівників (згідно з п. n) абз.1 ст.I. Постанови Уряду Чеської Республіки № 511 від 4 травня 2020 року), можуть в’їхати на територію Чеської Республіки виключно за умови пред’явлення довідки про проходження тесту на COVID-19.
Без такої довідки в’їзд на території Чехії їм не буде дозволений.

Більше інформації на сторінках Міністерства внутрішніх справ Чехії.

Про Захід