Здоров'я Новини Західної України

Червоноградські освітяни купили маски з порушенням законодавства

Червоноградський відділ освіти 14 грудня підписав договір на закупівлю масок на майже 158 тис. грн із порушенням законодавства.

Відділ освіти замовив 6,6 тисяч багаторазових масок по 25 грн кожна у приватного підприємця Григорія Мирона. Товар замовили за спеціальною спрощеною процедурою для подолання коронавірусної інфекції COVID-19. Це означає, що закупівлю провели за прямим договором, без проведення конкурсу. Проте багаторазові маски відсутні у переліку відповідної постанови Кабміну, яка регулює придбання товарів за даною спрощеною процедурою.

У цю постанову постійно вносили зміни через нові потреби та зміни процедур лікування – сьогодні це вже 12-та редакція постанови. Але багаторазові маски так і не включені у цей список. За спрощеною процедурою можна купувати лише хірургічні і повнолицьові маски. Оскільки сума закупівлі перевищує 50 тис. грн, то управління освіти мало б оголосити конкурсну допорогову закупівлю.

У липні та серпні Червоноградський відділ освіти вже замовляв у Григорія Мирона багаторазові маски за 24 грн одиниця. Але контракти були на 31 тис. грн та 45 тис. грн за процедурою звітування, а тому відбулись без порушень.

Як розповіла бухгалтер відділу освіти Юлія Щеглова в коментарі «Нашим грошам. Львів», багаторазові тканинні маски замовили для вчителів за кошти міста. Раніше маски замовляли меншими партіями, щоб протестувати чи будуть вони зручними у роботі і чи не викликатимуть алергії.

Щодо того, що багаторазові маски не входять до переліку товарів, які можна закуповувати за спеціальною спрощеною процедурою, то в управлінні про це не знали. А щодо доцільності проведення допорогової закупівлі відповіли, що «фізично не встигають її провести».

Такі випадки не поодинокі. Раніше «Наші гроші. Львів» писали про неодноразові аналогічні порушення в управлінні освіти Чернівецької міськради.

Про постачальника

Приватний підприємець Григорій Мирон прописаний в Херсоні. З початку 2020 року Мирон підписав 20 договорів з бюджетними замовниками на 581 тис. грн.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.

“Наші гроші. Львів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

38 − 37 =