Черги на кордоні з Угорщиною на Закарпатті: на зустрічі шукали рішення проблеми (Фото)

Опубліковано:

Питання прийняття оптимальної кількості великогабаритного транспорту угорською стороною на КПП «Чоп-Захонь» – обговорили сьогодні (08.09.2022) під час міжнародної зустрічі керівників регіональних митних та прикордонних служб України та Угорщини.

Українську сторону представляли: в.о. начальника Закарпатської митниці Сергій Пасюк, начальник Чопського прикордонного загону Руслан Цапюк, представники митної та прикордонної служб, Мінінфраструктури України.

З угорського боку були присутні: директор Податкової та Митної Дирекції Саболч-Сатмар-Берегської Області Національної Податкової та Митної Адміністрації Угорщини Аттіла Кажук, керівники митної та прикордонної служб КПП «Захонь».

Українська сторона поінформувала угорських колег про поточний стан роботи пункту пропуску. Так, наразі перед митним постом «Тиса» стоїть приблизно 400 вантажівок, які прямують на виїзд з України. Закарпатські митники зазначили, що за добу готові оформляти до 400 каміонів, тоді як угорські колеги – до 300 одиниць. Це, в першу чергу, вплинуло на значне накопичення великогабаритного транспорту на виїзді з України.

Тому українська сторона звернулася до угорської – з проханням забезпечувати прийняття оптимальної кількості транспортних засобів, затверджених «Стстемою раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-угорському сухопутному кордоні», підписану Головою Держмитслужби України та Віце-президентом Митної та фінансової охорони Національної податкової та митної адміністрації Угорщини», що діє з 2011 року.

Зі свого боку, пан Аттіла Кажук запевнив українських партнерів, що всі  домовленості, досягнуті раніше, угорці готові дотримуватися, максимально пришвидшать оформлення та пропуск вантажівок. Проте, через значне збільшення переміщення через кордон агропродукції з України, у представників фітосанітарної служби сповільнилася ритмічна робота. Але з початку вересня вони запровадили спрощену форму контролю, що позитивно вплинуло  на збільшення пропуску вантажопотоку.

Окремо угорська сторона зупинилася на проблематиці недосвідченості українських перевізників, які вперше прямують до Угорщини, і подають неповний пакет товаросупровідних документів, що призводить до значної затримки інших вантажівок. Деякі експедиторські компанії також виявилися не підготовленими до відправки вантажів сухопутними шляхами в Євросоюз.

З огляду на це, українська сторона попросила надати чіткий перелік основних правил для переміщення вантажів країнами ЄС з подальшим інформуванням перевізників про основні вимоги під час проходження митних формальностей. Такий дієвий підхід вплине на прискорення та пропуску вантажів на угорській стороні.

Не оминули учасники круглого столу обговорення введення в дію з 1 жовтня п.р. міжнародної транзитної угоди. Даний документ скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для двосторонніх і транзитних перевезень до ЄС та дає змогу уникнути зупинення експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Насамкінець, сторони домовилися тісно взаємодіяти щодо обміну інформацією про поточний стан на КПП та спільно відреагувати на проблемні виклики.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід