Політика

Чехія врегулювала питання перебування іноземців у країні після завершення надзвичайної ситуації

На прохання Посольства України у Чехії Міністерство внутрішніх справ Чехії додатково врегулювало суперечливе питання щодо перебування іноземців після завершення надзвичайної ситуації в Чехії та розмістило на своїй сторінці доповнену інформацію.

Таким чином, всі іноземці, які на час оголошення надзвичайної ситуації (12 березня 14:00 год.) легально (тобто в них на той час не завершився термін дії візи чи безвізу) перебували на території Чеської Республіки, можуть залишатися в Чехії до завершення надзвичайної ситуації й виїхати з країни упродовж 60 днів після її завершення. Протягом цього періоду на них у Чехії не буде накладено жодних штрафів або інших санкцій за порушення міграційного режиму.

Це стосується як тих громадян, чий термін перебування в країні закінчився під час надзвичайної ситуації (наразі за рішенням уряду вона триватиме до 17 травня), так і тих, у кого термін дії дозвільних документів завершиться упродовж 60 днів після її завершення (тобто до 16 липня включно). Всі іноземці, термін дії віз або безвізу яких завершиться у період з 12 березня до 16 липня, будуть зобов’язані залишити територію Чехію до 16 липня.

У відділеннях Поліції в справах іноземців не будуть продовжувати візи або безвіз, а також не будуть видавати жодних «виїзних віз».

Натомість при виїзді громадянина з Чехії безпосередньо на кордоні у паспорт буде проставлятися спеціальний «виїзний штамп», який підтверджуватиме легальність його перебування на території Чехії протягом вказаного періоду.

Всю потрібну інформацію ви знайдете на сайті Міністерства внутрішніх справ Чехії (розділ 3).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

27 + = 34