Буковину прийняли у Асамблею європейських регіонів

Опубліковано:

Відтепер Чернівецька область – частина наймасштабнішої платформи горизонтальної взаємодії історичних регіонів.

Заявку на членство в Асамблеї Буковина подала ще кілька місяців тому за ініціативи начальника Чернівецької ОВА Сергій Осачук.

Відтак у червні Чернівецька область вперше взяла участь у вебінарі на тему «Україна: регіональні та локальні ініціативи для підтримки та обміну», який відбувся з ініціативи об’єднання. Нині ж наша область – повноправний член Асамблеї європейських регіонів.

Членство в асамблеї передбачає перспективи налагодження партнерських стосунків із регіонами країн Європи, участь у зустрічах на найвищому рівні, написання та реалізацію спільних проєктів, доступ до фінансування ЄС, підтримку молодіжних ініціатив та обмін досвідом.

Довідково:
Асамблея європейських регіонів (АЄР) – об’єднання близько 300 регіонів з усієї Європи, яке тісно співпрацює з Радою Європи та інституціями Європейського союзу, і підтримує постійні зв’язки з іншими міжрегіональними асоціаціями. Організована у 1985 році під назвою Ради Регіонів Європи. У Статуті АЄР головна її мета визначається як «політичний голос регіонів Європи». Складовою її діяльності є програми міжрегіонального співробітництва. Серед завдань АЄР – сприяння регіоналізації в Європі та підтримка принципів субсидіарності та комплементаризму між місцевим, регіональним і національним рівнями, а також наднаціональним (загальноєвропейським).

Про Захід