Буковинське маланкування пропонують внести до культурної спадщини ЮНЕСКО (Фото)

Опубліковано:

Новорічну традицію буковинського маланкування пропонують внести до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Аби це стало можливим, з ініціативи голови Чернівецької обласної державної адміністрації Сергія Осачука розпочали підготовку відповідних документів.

Наразі маланка входить до Регіонального переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Далі вона має потрапити до аналогічного Національного реєстру. І лише потім документи подадуть до ЮНЕСКО.

Під поняттям «Новорічна традиція буковинського маланкування» мають на увазі декілька типів цього звичаю, які побутують у Чернівецькій області. Їх об’єднує спільна ідея – прийти у новоліття, позбувшись усього злого.

Однак у різних частинах області дійство має відмінне втілення. Це, зокрема, Вашківська переберія, Красноїльська маланка із ведмедями, театралізована Суховерхівська маланка, драматична Горбівська маланка, хореографічна маланка у Костичанах, Бесарабська маланка зі дзвонами у Кельменецькому районі.

Загалом до списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні внесено традицію Петриківського розпису, козацькі пісні Дніпропетровщини та косівську мальовану кераміку.

Фото Maxym Kozmenko

Про Захід