Бригада «швидкої» майже годину пішки добиралась до пацієнта на Тячівщині

Опубліковано:

Виклик надійшов із с. Руське Поле, що на Тячівщині. Діти повідомили, що їх товариш впав з велосипеда і скаржиться на сильний біль у руці, а дорослих поряд нікого немає. На виклик негайно виїхала лікарська бригада. Дорогою медики перетелефонували для уточнення місця перебування постраждалого і з’ясувалося, що підліток травмувався під час розваг на велосипеді в урочищі Дубки.

Підліток займався велофрістайлом і стрибав із трампліна разом з друзями. Невдало загальмував і впав з велосипеда. Зараз з двома друзями знаходився в горах у лісі, в очікуванні допомоги. Ще двоє дітей пішли назустріч «швидкій», щоб показати дорогу.

Санітарне авто медики залишили біля останнього будинку села і далі попрямували пішки. Довелось йти бездоріжжям полем, лісом та горами близько 50 хвилин.

12-річний підліток очікував медиків сидячі на пенькові і скаржився на біль у верхній частині грудей. Після знеболення та огляду хлопчику наклали фіксуючу пов’язку Дезо і попрямували до «швидкої». На щастя, із села виїхали назустріч місцеві мешканці на позашляховику і дитину разом з медиками доставили до санітарного авто. Відтак, вже «швидкою», 12-річний підліток був доставлений до Тячівської районної лікарні, де рентген підтвердив перелом ключиці.

«Такі піші «прогулянки» до місця проживання пацієнтів у нас звична справа. Дуже багато таких викликів в Лази та Вільхівці, – розповідає фельдшерка Олеся Пелех. – Добре коли гарна суха погода, а от коли сніг чи дощ, то інколи виїзд на виклик перетворюється у справжній квест…».

КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» ЗОР

Про Захід