Боєць з Рівненщини отримав звання «Героя України». Посмертно

Опубліковано:

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України посмертно бійцю з Дубенщини – 22-річному Петру Полицяку. 

Згідно з Указом №620/2021, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, солдат Петро Полицяк також удостоєний орденом «Золота Зірка». Відповідний документ Глава держави підписав 3 грудня.

Військовослужбовець у 2014-му році брав участь в АТО, зокрема, в боях за Донецький аеропорт. 

У січні 2015-го року разом з побратимами Петро Полицяк до останнього захищав новий термінал Донецького аеропорту. Воїн відбивав атаки ворога з кулемета, прикриваючи поранених побратимів. Допомагав транспортувати поранених. Загинув у віці 22 років під завалами плит після другого підриву, вчиненого бойовиками 20-го січня.

Поховали Героя у селі Борбин Дубенського району.

Петро Полицяк посмертно нагороджений Орденом «За мужність», нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту», посмертно став почесним громадянином Острожецької громади та колишнього Млинівського району.

На фото – світлина Петра Полицяка, яка  стала поширеною для ілюстрування матеріалів про війну в Україні серед вітчизняних та іноземних ЗМІ.

Рівненська ОДА

Про Захід