«Бограч-index» – лютий 2024: продукти майже не змінили свою вартість

Опубліковано:

Як повідомила дирекція Карпатського центру полінгових досліджень, дослідники здійснили у лютому порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного «Бограч-index». Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку.

Відповідно до «індексу бограча» якщо за січень 2024 року на родину з п’яти людей потрібно було витратити 839 гривень, то у лютому 2024 року різниця цін склала 5 гривень – і загальна вартість продукції за «Бограч-index» – 834 грн., тобто зміна цін відбулася на 0,5%.

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Ужгородський прес-клуб

Про Захід