За результатами моніторингу доступності заклад визнано таким, що відповідає ключовим критеріям безбар’єрності, розповіли у Радивилівська громада.
Тут облаштовані пандуси під правильним кутом, зручні підходи до входу, кнопки виклику персоналу та спеціальні паркомісця.
У поліклініці всі кабінети мають таблички зі шрифтом Брайля, а на першому поверсі розміщені адаптовані вказівники для людей із порушенням зору. Усередині немає високих порогів, дверні прорізи ширші, є зручний ліфт, що значно полегшує доступ.
«Усі ці зміни ми впроваджуємо поступово. Бачимо потребу – аналізуємо й діємо. Іноді це здається дрібницею, але для когось це критично. Залучаємо як бюджетні кошти, так і ресурси самої лікарні», – зазначає Надія Сиротюк, заступниця генерального директора з медичної роботи КНП «Радивилівська центральна міська лікарня».
Лікарня стала частиною офіційного маршруту безбар’єрності, який громада затвердила на початку року. Він охоплює ключові об’єкти міста: ЦНАП, міську раду, ТЦК та СП, суд, терцентр, поліцію, аптеки, банки, заклади торгівлі. Доступність цих об’єктів дає змогу людям з інвалідністю, ветеранам, батькам з дітьми та літнім людям вільно пересуватися містом і самостійно отримувати послуги.
На сьогодні в лікарні триває ремонт хірургічного корпусу, і вже на етапі проєктування враховано вимоги доступності.
«Відсутність порогів, ширина дверей – речі, які можуть бути критичними для людей із травмами чи тимчасовими обмеженнями мобільності. Люди повинні мати рівні можливості – незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин», — підкреслює Інна Герасимчук, секретар Радивилівської міської ради та секретар ради безбар’єрності громади.
ℹ️Маршрут безбарєрності реалізується в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініційованої першою леді України Олена Зеленська. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп населення.