Новини Західної України Останні новини

Адвоката, причетного до незаконного заволодіння приміщенням та земельною ділянкою у Львові, затримали

Правоохоронці затримали адвоката, причетного до незаконного заволодіння приміщенням на вул. Жовківській, 25, а також земельною ділянкою у Львові на вул. Біберовича. Так, директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич розповіла про роботу міста щодо повернення незаконно привласненого майна та землі.


«На вул. Біберовича — це є земельна ділянка площею більше ніж пів гектара. Вона не має адреси, оскільки ця земельна ділянка є вільною, там немає ніяких об’єктів. В нас був Громадський бюджет, і на частині земельної ділянки мав бути облаштований за кошти міського бюджету майданчик для вигулу собак. Ми не змогли до кінця реалізувати цей проект, тому що був присвоєний кадастровий номер цій земельній ділянці, і було оформлено право приватної власності за нею. Тобто по вул. Біберовича було виявлено, що є кадастровий номер та зареєстровано право приватної власності за однією із компаній на цю ділянку. При цьому було виявлено, що міська рада не приймала жодного рішення про виділення цієї земельної ділянки жодній юридичній чи фізичній особі.

Ми, спільно з місцевою прокуратурою, отримали всі необхідні дані з реєстру, і по землі розпочався ряд судових процесів, найважливіший з яких триває сьогодні. Перший позов слухається в Господарському суді. Це про скасування державної реєстрації на земельну ділянку. Після цього, цей позов було зупинено, враховуючи той факт, що юридична особа звернулась з іншим позовом до суду. Там було програно першу і другу інстанцію. Верховний суд скасував це рішення, і провадження у справі було закрито. Фактично, було розіграно між декількома юридичними особами специфічний судовий процес, який був спрямований, у першу чергу, на те, щоб затягнути цей судовий процес. Зараз маємо рішення Верховного суду і провадження у цій другій справі закрите. Є справа за позовом прокуратури в інтересах Львівської міської ради про скасування державної реєстрації, витребування земельної ділянки. Надіємось, що, фактично, справа буде вирішена на користь громади. Суд ще триває, ми відносно нещодавно його відновили. Рішення Верховного суду найважливіше для нас, воно було у листопаді 2019 року, і зараз вже з’явилось провадження у Господарському суді. По вул. Біберовича є активна громада, вони цікавляться розглядом цих справ у суді.

Вул. Жовківська, 25 — це приміщення площею близько 300 м, була виявлена незаконна реєстрація. Там не було ні рішень судів, ні інших речей. Просто було внесено в реєстр безпідставно право власності за тією ж юридичною особою, яка була власником земельної ділянки на Біберовича. Фактично, зараз нам вдалося без судів скасувати цю державну реєстрацію. Знову ж таки, ми працювали спільно з прокуратурою. Станом на сьогодні це приміщення є зареєстровано за територіальною громадою. Справа була вирішена на користь міста”, — зазначила Гелена Пайонкевич.

Як зазначили у Національній поліції Львівської області, сьогодні, 31 серпня, за клопотанням слідчих, суд обере підозрюваному, який впродовж двох місяців переховувався від слідства, запобіжний захід. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, — до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46 + = 52