У четвер, 19 лютого, в Ужгородська міська рада відбулося чергове засідання сесії. У сесійній залі зареєструвалися 32 депутати, які розглянули кілька десятків питань – від соціального захисту та перейменування вулиць до резонансних забудов у центрі міста.
Засідання розпочалося хвилиною мовчання на вшанування пам’яті загиблих захисників України.
Державні нагороди – ужгородським військовим
Перед початком розгляду порядку денного міський голова Богдан Андріїв разом із представником цивільно-військового співробітництва Ужгородського РТЦК та СП Віталієм Дячуком вручили державні відзнаки «За оборону України» двом демобілізованим військовослужбовцям – Олегу Сафронову та Олександру Мар’їну.
Обох нагороджено указом Президента України Володимира Зеленського за мужність і самовідданість у захисті держави.
Олександр Мар’їн нині працює в управлінні ветеранської політики департаменту соціальної політики міськради. Із початком повномасштабного вторгнення він добровольцем пішов на фронт, а після демобілізації допомагає побратимам адаптуватися до мирного життя та проходити реабілітацію.
Міський голова подякував військовим за службу й наголосив, що громада пишається своїми героями.
Зелені зони під загрозою: мешканці проти забудовника
Одним із найемоційніших стало питання забудови біля будинку №4 на вулиці Марії Заньковецької. Мешканці вже кілька років судяться із забудовником, який планує звести житловий комплекс на прибудинковій території.
За словами жительки Валентини Панченко, 10 березня має відбутися касаційний суд.
– «Ми увесь час боремося із забудовником. Нам прямо сказали: боріться чи не боріться – ми будемо забудовувати. Це наша зелена зона. Чому мешканці мають самі відстоювати свої права?» – звернулася вона до депутатів.
Після обговорення Богдан Андріїв запевнив, що міська влада та депутатський корпус підтримують позицію мешканців і сприятимуть вирішенню питання.
Погрози депутату через забудову на набережній
Ще більшого резонансу набула заява депутата Валентин Штефаньо щодо ситуації на Ботанічній набережній. За його словами, після звернення до департаменту інфраструктури з питанням про законність забудови він отримав телефонний дзвінок із погрозами від особи, пов’язаної з будівництвом.
На сесії депутат оприлюднив аудіозапис розмови, в якій співрозмовник радив «займатися своїми справами» та вживав нецензурну лексику.
Штефаньо також повідомив, що до нього зверталися маломобільні громадяни через неможливість пройти набережною, а житель Ботанічного провулку – через підритий фундамент будинку. Депутат закликав мера особисто оглянути територію після сесії та попросив правоохоронців зареєструвати його заяву про погрози.
Окрім цього, він ініціював звернення до міського голови щодо проведення службового розслідування та зміни керівництва департаменту інфраструктури.
Нова назва – на честь полеглого захисника
Під час засідання депутати підтримали перейменування частини вулиці Мотрі Братійчук (від вул. Михайла Грушевського до вул. Академіка Корольова) на вулицю Романа Гапака.
Роман Гапак – ужгородець, військовослужбовець 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону, загинув у травні 2024 року поблизу населеного пункту Малі Щербаки Запорізької області внаслідок удару FPV-дрона. У 20 років він став повним кавалером ордена «За мужність».
Також депутати проголосували за надання назви «вулиця Академічна» безіменній вулиці між Університетською та Теодора Ромжі (ліворуч будівлі УжНУ).
Окрім того, на цій сесії, депутати затвердили список присяжних Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області – до нього увійшли 24 особи.
Соціальна підтримка та допомога військовим: понад 40 мільйонів гривень
Сесія підтримала зміни до програм соціальної підтримки військовослужбовців, ветеранів та родин загиблих. Загалом за рішенням депутатів буде виплачено 1,2 млн грн одноразової матеріальної допомоги родинам полеглих, військовополонених, зниклих безвісти та військовому з особливими заслугами перед Батьківщиною.
Окрім того, 125 ужгородців отримають матеріальну допомогу у зв’язку зі складними життєвими обставинами та необхідністю лікування й реабілітації. На це з міського бюджету спрямують 811 тисяч гривень.
Водночас депутати ухвалили рішення про виділення 39,6 мільйона гривень на підтримку Сил безпеки та оборони. Кошти спрямують, зокрема, на реалізацію Програми підтримки військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань, у тому числі військових частин А4447 та А1778.
Таким чином, поряд із вирішенням локальних соціальних питань громади, місто продовжує фінансово підтримувати українських військових, які тримають оборону держави. Окрім того, у міській раді дедалі гостріше звучить тема забудов і збереження громадського простору.
Христина БІКЛЯН
