За результатами масштабного відпрацювання за напрямком незаконного обігу зброї на Хмельниччині відкрито 7 кримінальних проваджень
Лише за добу відпрацювання хмельницькі оперативники вилучили з незаконного обігу протитанкову міну, осколково-фугасний снаряд, два пістолети з ознаками переробки, 4 гранати Ф-1 та три сотні набоїв різного калібру.
— Ми отримали оперативну інформацію, що семеро мешканців області зберігають за місцем проживання з метою подальшого збуту заборонені до обігу предмети, — розповідає заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області Андрій Чайковський. — В ході проведення низки санкціонованих обшуків ця інформація підтвердилася.
За усіма фактами вилучення зброї та боєприпасів слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), санкція якої передбачає покарання і вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років. Двом особам у межах досудового розслідування уже повідомлено про підозру. Щодо решти фігурантів розслідування тривають.
Андрій Чайковський також нагадав, що усі, хто наразі володіє трофейною зброєю, мають можливість офіційно її задекларувати.
Для цього потрібно зібрати мінімальний пакет документів (письмова згода, паспорт чи ID-картка, витяг про місце проживання чи реєстрації, ідентифікаційний номер, фото 3,5х4,5 см) та звернутися до найближчого відділку поліції.
Під час декларування правоохоронці оглядають зброю, обліковують її та видають громадянину повідомлення про декларування. Надалі декларант може зберігати зброю у себе упродовж дії воєнного стану.
Процес декларування займе лише 25-30 хвилин, але вбереже від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання зброї або боєприпасів.
Поліція Хмельницької області