Як повідомляє закарпатський блогер Олександр Богданов, в Ужгороді відкрили 75-ту мініскульптурку «Манайло за роботою» – на честь Федора Федоровича Манайла на перилах біля будівлі на площі Корятовича (вул. Фединця, 37) у місті Ужгород, Закарпатській області. Дата народження: 19 жовтня 1910-го. Дата смерті: 15 січня 1978-го. Народний художник України УРСР із 1996-го року. Член Національної Спілки художників України з 1946 року. Належить до покоління корифеїв закарпатського живопису.
Відомі роботи: «Вересень» (1956), «Колочава» (1956), «Село в Горах» (1958).
Працював у галузі монументально-декоративного живопису. Фор-ескізи для мозаїчних панно, мозаїки для фасадів та фойє клубів, кінотеатрів, залів ресторанів, готелів, турбаз, автобусних зупинок. А проекти ресторанів-колиб залишаються незвичайним явищем у мистецькій біографії художника.
Художник багато подорожував Карпатами, набув воістину енциклопедичних знань щодо етнографії та народного мистецтва краю.
На скульптурі Манайло різьбить гарбуз, де з оригіналу взято образ ердога-чорта. Про декоровані диньки-гарбузики сорту Лагенарія Федора Манайла мистецтвознавці говорять як про унікальний напрямок його творчості.
Скульптор – Роман Мурник.
Меморіальний будинок-музей з дошкою на фасаді, де жив і творив Манайло, знаходиться за 400 метрів за прямою видимістю від міні-скульптури, за адресою вул. Другетів, 74.