У Львові затвердили порядок видачі військовозобов’язаним Акту про встановлення факту догляду за рідними

Опубліковано:

Акт видаватимуть районні відділи соцзахисту. Це один з документів, які надає військовозобов’язаному отримання відстрочки від призову на службу під час мобілізації.

Що треба зробити військовозобов’язаному?

Особа звертається з заявою та пакетом документів у ТЦК та СП про отримання відстрочки від мобілізації.

ТЦК та СП розглядає заяву, перевіряє родинні зв’язки і за результатами перевірки документів скеровує всі матеріали до районного соцзахисту про встановлення факту здійснення догляду.

Отримавши матеріали справи працівники соцзахисту контактують із заявником. Після розмови зі соцзахистом особа повинна звернутися у ЦНАП, щоб подати заяву для отримання акту постійного догляду та надати у ЦНАПі копії необхідних документів (заяву можна подати за попереднім записом).

Подані документи ЦНАП надсилає у районний соцзахист за місцем реєстрації заявника. Комісія, за наявності усіх необхідних документів, протягом 10 днів виїде на місце за адресою, де здійснюється догляд за особою, яка цього потребує. Про дату проведення обстеження заявник буде повідомлений додатково.

За результатами обстеження комісія підтверджує або не підтверджує факт здійснення догляду, про що зазначається в акті. Заявник буде знати рішення комісії у день проведення перевірки.

– Заявник може отримати акт двома способами: поштою або прийти особисто у ЦНАП, де він подавав документи.

– Отриманий акт військовозобов’язана особа передає в ТЦК та СП для подальшого розгляду його заяви про відстрочку.

Важливо! У разі, якщо військовозобов’язаний спочатку звернеться до ЦНАПу без звернення до ТЦК та СП, ця заява працівниками соцзахисту все одно буде розглядатися лише після надходження документів до соцзахисту від ТЦК та СП.

Отримати акт про встановлення факту догляду може військовозобов’язана особа, яка доглядає за:

▫️ хворою дружиною (чоловіком);
▫️ дитиною;
▫️ своїми батьком чи матір’ю (або батьками дружини/чоловіка) Важливо: особа, за якою здійснюється догляд, повинна потребувати постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
▫️ особи, які мають одного з батьків (або батьків дружини/чоловіка) з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та зобов’язані їх утримувати.
▫️ члени сім’ї другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід, онуки) особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею. Це можливо за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо вони самі потребують догляду
▫️ у разі відсутності родичів першого та другого ступеня, право на отримання акту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення (дядько, тітка, племінник) особи з інвалідністю I або II групи.

Із детальною інформацію можна ознайомитися на сайті Львівської міської ради за посиланням у коментарях.

Управління соціального захисту Львівської міської ради

Про Захід