Мобілізація має бути справедливою та ефективною, – Діана Кайнц

Опубліковано:

Для того, щоб здобути Перемогу, необхідно мобілізувати людей та ресурси і ефективно їх застосувати. Обов’язок держави — забезпечити цей процес чесно та прозоро. Про це заявила очільниця «УДАРу» Закарпаття Діана Кайнц.

💬 «Майже 700 днів триває широкомасштабне російське вторгнення. Україна змогла зупинити та відкинути ворога. Проте остаточна наша Перемога залежить від здатності держави мобілізувати людей і ресурси та ефективного їх застосування. Мобілізація має бути справедливою та ефективною. Обов’язок держави — забезпечити чесний та прозорий процес», – зазначила Діана Кайнц.

Щоб досягти цього, у партії «УДАР» вважають, що владі нашої країни необхідно реалізувати 9 ключових пунктів.

Перше: Уряд має передбачити в бюджеті необхідну суму. Бо неприпустимо, коли міністр фінансів заявляє, що не знає, де взяти гроші на мобілізацію та забезпечення військовослужбовців.

Друге: долучити до загального реєстру військовозобов’язаних колишніх співробітників МВС, СБУ та інших правоохоронних органів і спецслужб.Наразі вони «невидимки» для ТЦК, перебувають на відомчих спецобліках та на них не поширюється загальні правила мобілізації.

Третє: Міністерство економіки має змінити систему бронювання.До прикладу, неприпустимим є бронювання футболістів як працівників критичної інфраструктури, натомість підприємства ОПК стикаються з браком ключових кадрів.

Четверте: унормувати терміни планової ротації, відпусток та демобілізації для діючих військових.
Передбачити справедливу градацію термінів для військових, які залучені до безпосередніх бойових дій на лінії зіткнення та тилових служб.

П’яте: відмова від фактичного перекладання функцій ТЦК та СП на органи місцевого самоврядування, поліцейських та керівників підприємств у проведенні мобілізації.

Шосте: прозора система рекрутингу до армії.
Громадяни повинні мати можливість долучатися до війська, використовуючи на максимум свою освіту та свій реальний цивільний досвід. Зокрема, логіст у війську має продовжувати фахово займатися забезпеченням, зв’язківець — забезпечувати надійний зв’язок, IT-фахівець — реалізовуватися як інженер дронових технологій чи в іншій галузі.

Сьоме: сприяння рекрутингу мобілізованих безпосередньо військовими частинами (бригадами). Наприклад, рекрутингова кампанія Третьої штурмової бригади дозволяє залучити до своїх рядів мотивованих та підготовлених
військовослужбовців.

Восьме: передбачити прозору та просту процедуру переведення військового всередині армії. Це дозволить зберегти мотивацію військовослужбовців та забезпечувати їм професійне зростання в реалізації нових проєктів. Військовослужбовцю можуть відмовити на будь-якому етапі в його бажанні перевестися з одного підрозділу до іншого без зазначення причин. Разом з тим, успішне переведення потребує, як правило, понад пів року часу.

Дев’яте: навести лад у проходженні ВЛК — як під час мобілізації, так і проходження служби.
Військово-лікарські комісії мають стати справді авторитетним органом, що визначає придатність до військової служби. На сьогодні до них багато претензій як у рекрутів, так і у чинних військовослужбовців.

«Влада та суспільство мають збагнути, що мобілізація — це спільна справа та відповідальність усіх учасників процесу, кожного — у своїй частині. Мета у нас одна — Перемога», – підкреслили у партії «УДАР Віталія Кличка».

Про Захід