Понад 40 тисяч гектарів соняшників зростає на Волині

Опубліковано:

Чи знали ви, що упродовж дня молоді суцвіття соняшників повертаються вслід за сонцем? Вночі рослин змінюють положення свого стебла і зранку квіти соняхів знову зустрічають світанок.

Натомість дозрілі «голови» соняхів завжди залишаються оберненими на схід. Це явище називається геліотропізм – здатність рослин до руху за напрямком сонця.

Цьогоріч на волинських полях аграрії висадили 42,5 тисячі гектарів соняхів. Займаються вирощуванням олійної культури близько 100 місцевих підприємців. Для порівняння, у минулому році, в час повномасштабного російського вторгнення, наші фермери засіяли соняхами 41 тисячу гектарів. Про це повідомив начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко

Результатом жовто-гарячих суцвіть є виробництво олії з насіння, а макуху (залишковий продукт віджиму) використовують для годівлі тварин. Соняшникова макуха має високий вміст протеїну і є цінною добавкою до раціону домашньої худоби.

Насіння волинських соняхів перероблюється за межами області, оскільки на Волині поки-що немає відповідного виробництва. Виготовленою олією забезпечується власна продовольча безпека. А також рослинне масло експортується та приносить прибуток аграріям і бюджету, – йдеться у дописі очільника області.

До слова, у дощову або хмарну погоду соняшники ніколи не хиляться униз. Вони «дивляться» одне на одного, розділяючи набуте за день тепло, що сприяє їхньому росту. Будьте як соняшники.

Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА

Про Захід