На Тернопільщині готуються збудувати сонячну електростанцію

Опубліковано:

У Лановецькому районі Тернопільщини в Борсуківській ОТГ відбулась зустріч депутатів та членів виконкому з інвесторами з ТОВ “Ланівціенерго” та представниками Прикарпатського нацуніверситету, які продемонстрували присутнім техніко-економічне обґрунтування будівництва мережевої сонячної електростанції поблизу с. Нападівка.

Було зазначено, що плановані капіталовкладення інвесторів в будівництво електростанції становитимуть понад 200 млн. грн. Громада отримає суттєві вигоди від роботи сонячної електростанції: оплата оренди земельної ділянки в майбутньому (200 тис. щорічно, перша черга); податок на прибуток (18 % від суми прибутку, з них 10% зараховується в бюджет громади, оскільки ТОВ “Ланівціенерго” зареєстровано на території Борсуківської ОТГ); створення близько 10 нових робочих місць; стабільне, екологічно чисте джерело електроенергії; стабільні надходження до місцевого бюджету. Загалом бюджет громади щороку зможе отримувати до 1 млн. грн. надходжень. Потужність сонячної елктростанції прогнозується на рівні 5-7 МВт, площа будівництва – до 15 га, інформує "ТМГ".

Якщо сонячна електростанція буде збудована, то зможе забезпечувати електроенергією усю Лановеччину.

Про Захід