Закарпаття, як простір без війни продовжує розвиватись і допомагати утримувати українську економіку. Нові можливості для бізнесу відкриваються через численну грантову підтримку. Користуються можливостями як місцевий, так і релокований бізнес , у тому числі і новостворений. Серед нових заявок, поданих через ДІЮ, зокрема, й п’ятеро вимушених переселенців, підкреслив Василь Іванчо – заступник голови Закарпатської ОВА.
«Завдяки цим мікрогрантам вони зможуть розвивати свій бізнес, модернізувати його чи запустити нове виробництво. До того ж, що не менш важливо, в області вдасться створити додаткові робочі місця», – зауважив Василь Іванчо.
Підприємці, котрим погодили заявки, надають медичні й косметичні послуги, працюють у сфері громадського харчування, спеціалізуються на виготовленні дитячих конструкторів тощо.
За даними обласного центру зайнятості, середній розмір грантів – 244 тис. грн. Переможці зможуть використати державну підтримку на закупівлю обладнання, сировини, ліцензійного програмного забезпечення, на сплату оренди, рекламних послуг та інше.
Трохи раніше 47 підприємців стали переможцями в грантовій програмі від Міжнародної організації з питань міграції.
За словами заступника голови Закарпатської ОВА., в січні 2023 року відібрали 4 малі підприємства та 17 представників мікробізнесу, які отримають до 20 тис. і до 4,5 тис. євро відповідно. Минулий відбір завершили раніше: тоді погодили 20 малих та 6 мікрогрантів. Також серед переможців є і релоковані компанії.
Кошти отримають компанії, котрі спеціалізуються на вирощуванні мікрогріну, бджолярстві, виробництві дитячого одягу, пластикових виробів, переробці дерев’яних відходів в екологічне паливо, розведенні овець тощо.
“Завдяки фінансуванню підприємці зможуть закупити спеціалізоване обладнання чи необхідну сировину, перепрофілювати виробництво, провести ремонт, створити додаткові робочі місця тощо. Продовжуємо співпрацювати з міжнародними організаціями, аби надавати нові можливості для нашого бізнесу та разом боротися на економічному фронті”, – додав Василь Іванчо.
Черговий етап прийому заявок на мікрогранти «Власна справа» в межах урядової програми «єРобота» триває до 12 лютого.
Встигніть подати бізнес-план та отримати кошти для розвитку проєктів.