Минулого тижня хірургами Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконано поетапну операцію за допомогою сучасного обладнання – лапароскопічної стійки та рентгенівської С-арки, придбаних Закарпатською обласною клінічною лікарнею ім. А.Новака в рамках міжнародного грантового проекту «Транскордонний обмін знаннями щодо методу мініінвазивної хірургії та сучасного лікування» за програмою HUSKROUA (Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна).
Операцію проведено професором Олександром Болдіжаром (ендоскопічне втручання) та завідувачкою кафедри хірургічних хвороб, доктором медичних наук Патріцією Болдіжар (лапароскопічна холецистектомія).
Лікарі розповідають: такі оперативні втручання проводилися і раніше, однак тепер сучасне обладнання дає кращу візуалізацію для хірургів, меншу травматичність для пацієнта та швидший період реабілітації.
«Ми прооперували пацієнта, якому першим етапом було виконано мініінвазивне ендоскопічне втручання на жовчних шляхах з візуалізацією за допомогою рентгенівського обладнання С-арки, а другим етапом мініінвазивно – оперативне втручання по видаленню жовчного міхура за допомогою лапароскопічної стійки. Переваги таких операцій для пацієнта – мінімізація операційної травми, скорочення терміну перебування у стаціонарі та прискорення післяопераційної реабілітації. Більшість наших пацієнтів з патологією жовчовивідних шляхів – це молоді люди працездатного віку. При таких поетапних мініінвазивних операціях пацієнти можуть швидше повертатися до нормального способу життя в межах найближчого тижня. Тоді, як у порівнянні з традиційними хірургічними методиками, пацієнт залишався непрацездатним до півтора-двох місяців зі зниженою якістю життя», – зазначила Патріція Болдіжар.
За словами Патріції Болдіжар, лапароскопічна стійка німецького виробника дає можливість оперувати пацієнтів не тільки з патологіями жовчовивідних шляхів, а також з патологіями підшлункової залози, кишечника. Апарат має широке застосування в торакальній хірургії та гінекології.
У середньому тривалість таких операцій в порівнянні з традиційними методиками скорочується в два рази. Операції виконуються під загальною або комбінованою анестезією.
Закарпатська обласна лікарня