Здійснилося: парламент ухвалив освітню реформу. Українські педагоги беруться оновлювати, осучаснювати освітню систему. Звичайно, новації потребують час для реалізації. Але перші кроки вже зроблено. Школярі навчатимуться 12 років. Школи самі обиратимуть навчальні програми. А вчителі отримають достойну зарплатню. Мінімальний посадовий оклад вчителя, обіцяють, буде на рівні трьох мінімалок, тобто у межах 9600 гривень. Зовсім непогано, як для бюджетників.
Свій коментар з цього приводу оприлюднив у мережі народний депутат Валерій Пацкан. “Відтепер школярі навчатимуться 12 років”. – пише він. – “Це дозволить зняти з них і так високе навантаження. Нарешті школи отримають більшу автономію у виборі програм навчання. Більшу свободу отримають і самі школярі: замість заучування матеріалу основна увага буде приділятися розвитку критичного мислення, творчих здібностей, здатності аргументувати свою думку і формуванню особистості школяра в цілому. Учні набуватимуть не тільки теоретичних знань, а й умінь застосовувати їх на практиці”.
“Та треба розуміти, що процес оновлення, переходу від радянської до нової, європейської школи – не одномоментний”, – додає нардеп, – “А потребує часу і зусиль. Але як відомо – найдовший шлях починається з першого кроку. Вчора ми його зробили і я вітаю нас всіх з цим кроком”.
Освітня реформа України: перший крок зроблено
Опубліковано:
