7 відеоепізодів за два місяці – історичний проєкт «Втрачений Ужгород: відеоверсія» на фінішній прямій (Фоторепортаж)

Опубліковано:

На початку жовтня в Ужгороді відбудеться презентація фінального відеофільму, створеного на основі екранізації 10 історій з журналістського історичного дослідження Тетяни Літераті «Втрачений Ужгород».

Наразі команда Закарпатського інформаційного центру в рекордні терміни відзняла, змонтувала і видала в ефір 7 з 10 запланованих епізодів.

Це:

«Лехаїм» – про ужгородську синагогу і єврейську громаду.

«Брати і музика» – про ромську музичну родину братів Лані.

«Український дім» – про будинок Просвіти і українську громаду.

«Не міфічна історія» – про скульптуру Гермеса і ливарство на Закарпатті.

«Майстер спогадів» – про фотографа Штефана Качурека словацького походження і його складну долю.

«Скоб» – про становлення Пласту в Ужгороді.

«Музичні Кофмани» – про польську династію від діда до онуки, які навчали музиці.

А до кінця вересня вийдуть ще 3 історії. Про що вони будуть? Наразі це невеличкий секрет, який автори будуть розкривати поступово.

– Ми екранізували те, про що наша авторка Тетяна Літераті розповіла на сторінках історичної серії “Втрачений Ужгород”. В уже розказаних історіях сторічної давнини переплелись долі ужгородських євреїв, ромів, українців, словаків, поляків. В сьогоденні розкрити характери, зануритись в атмосферу команді допомагають пересічні ужгородці теж різних національностей, що робить проєкт мультикультурним. – каже кураторка проєкту Галина Ярцева.

Проєкт «Втрачений Ужгород. відеоверсія» популяризує культуру та історію м. Ужгород, архітектурну спадщину, творчих людей/родини, які понад сто років тому складали культурну еліту міста. Його результатами стануть 10 відеоепізодів, 10 коротких титрованих відеосюжетів і підсумковий веб-фільм про культурну та історичну спадщину міста.

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.

Про Захід

У фоторепортажі – найцікавіші моменти зйомок.

Про Захід