Погорєлов, Щадей, Ледида та всі 5 Ковачів зігнорували публічні зустрічі кандидатів-мажоритарників із громадськістю

Опубліковано:





Вчора, 15 жовтня, в Ужгороді відбулася друга публічна зустріч кандидатів у депутати на позачергових виборах до Верховної Ради на ОВК №68. Організаторами та ініціаторами заходу є коаліції громадських організацій Закарпаття “За реформи та євроінтеграцію України” та Клуб експертів УжНУ у рамках проекту публічних зустрічей з кандидатами-мажоритарниками в кожному з виборчих округів під девізом “Мандат громад Закарпаття – на виконання завдань Революції Гідності.

На другу зустріч з'явилося тільки четверо кандидатів: Віталій Штефуца, Анатолій Пересоляк, Юрій Світлик та Сергій Ратушняк. Втім, майже в кінці заходу прийшов Сергій Слободанюк, який, як і всі присутні кандидати, підписав “Меморандум про чесні вибори і готовність до виконання завдань Революції Гідності”.

За словами модератора зустрічі та одного з її співоорганізаторів, співголови Оргкомітету зустрічей та коаліції ГО Закарпаття “За реформи та євроінтеграцію України Олега Лукші, на зустріч відмовилися прийти всі кандидати з прізвищем Ковач, не виявив бажання поспілкуватися з громадськістю Андрій Погорєлов та Віктор Щадей, а Олександр Ледида повідомив, що в нього щільний графік і він взагалі не має часу на такі зустрічі.

Як і на попередньому заході, який відбувся чотирнадцятого жовтня, кандидатів насамперед попросили трохи розповісти про себе, а потім відповісти на 10 стандартизованих для претендентів на депутатський мандат у всіх округах Закарпаття запитань.

Так, Віталій Штефуца відзначив, що хоче зайнятися змінами до податкового та митного кодексу, зокрема в частині щодо розмитнення автівок. Також, на його думку, потрібно, аби держава регулювала тарифи на комунальні послуги. Крім того, він виступає за відновлення прав територіальних громад.

Своєю чергою Юрій Світлик розповів, чому він пішов на вибори: “Після революції гідності ми чекали змін, але вони майже не відбулися, в області відсутні взагалі. Чому так? Бо один клан змінює інший, і вони не будуть працювати доки, не з'являться нові люди, це наш перший крок, наступним буде участь у місцевих виборах. Також Юрій повідомив, що буде в парламенті працювати чесно, не буде прогульником і кнопкодавом, обіцяє сприяти розробленню дієвого механізму відкликання депутатів, а також вважає, що потрібно скоротити кількість депутатів до 300 осіб. Крім того, Юрій Світлик пообіцяв, у випадку його обрання до Верховної Ради, постійно звітувати на площі перед людьми про свою роботу.

Пересоляк Анатолій зауважив, що боротиметься за відповідальність чиновників від “а” до “я” у їх роботі, реальні кредити для малого і середнього бізнесу тощо.

Сергій Ратушняк повідомив, що він за те, аби наступна рада прожила від місяця до трьох, бо, мовляв, ці вибори є зрадою Майдану та наголосив, що реформа без грошей − це профанація. Із пропозицій, які він хоче просувати у майбутньому парламенті: націоналізація усього енергосектору, ведення смертної кари за протиправні дії правоохоронців та судів, повернення ядерного статусу тощо. Також Сергій Ратушняк пропонуватиме внесення змін у Конституцію щодо виборів: “Мають бути 100% партійних списків, прохідний бар'єр до 1%, прибрати мажоритарку, відсторонити від участі у голосуванні тих, хто не платить податки, заборонити представникам бюджетної сфери голосувати, крім того, навесні цей парламент має розбігтися, а ні, то беріть вили і розганяйте.”

На запитання до кандидатів про те, чи вистачить їм освітнього і фахового рівня для роботи у парламенті, всі відповіли ствердно. Анатолій Пересоляк повідомив, що, крім того, збирається усі питання і проблеми обговорювати з громадськістю. А Юрій Світлик буде набиратися досвіду та вважає справедливим твердження Вацлава Гавела, що “краще 5 років помилок, ніж 50 років саботажу”. Своєю чергою Сергій Ратушняк повідомив, що отриманої освіти йому достатньо, а досвіду − більше ніж у всіх кандидатів разом взятих.

Наступним було питання про те, які зміни, на думку кандидатів відбулися у державі після Революції Гідності. Віталій Штефуца відзначив гордість українців за свою державу і народ: “українцем вперше бути модно. Також ми зрозуміли, що можемо жити і працювати вільно, до того ж, виявили зрадників у силових структурах, зокрема, серед військових”.

Анатолій Пересоляк вважає, що відбувається заміна кадрів у всієї гілках влади на чесних людей, які будуть працювати для держави, але наразі народ не відчув ніяких змін: “як крали, так і крадуть, як брехали, так і брешуть”.

Юрій Світлик зауважив, що прискорився процес формування української нації, відбувся злам у пострадянській системі координат “влада − народ”, а також визріла критична маса людей, яка готова впроваджувати зміни.

Щодо комітетів, в які хочуть потрапити кандидати у Верховній Раді, то Віталій Штефуца обрав міжнародний комітет та реформування податкового законодавства, Анатолій Персоляк – освітній комітет, Юрій Світлик − державного будівництва та освіти, а Сергій Ратушняк − комітет промисловості.

Після цього Ратушняк повідомив, що має “родинні справи”, тому мусить покинути зібрання.

Також вже наприкінці зустрічі усі присутні могли поставити запитання кандидатам. Одне з них було: “Як кожен з вас збирається посприяти припиненню війни, позбавленню держави від окупантів і поверненню Криму?”

Віталій Штефуца відзначив, що територіальна цілісність країни не може піддаватися жодним сумнівам, а для того, аби повернути Крім, потрібно використовувати дипломатію. “Маємо працювати так, аби Крим сам попросився назад в Україну,” − відзначив кандидат. Анатолій Пересоляк вважає, що потрібно боронити українські кордони, а також треба потерпіти, аби світ вплинув на ситуацію. А Юрій Світлик переконаний, що Україна не має поступатися жодною п'яддю землі, повинна провести операцію по зачистці Донбасу від терористів, дипломатичними шляхами повернути Крим.

Також Юрій Світлик запросив усіх кандидатів-мажоритарників округу №68 на позачергових виборах до Верховної Ради на відкриті дебати, які відбудуться у неділю, 19-го жовтня, о 14.00 на площі Театральній в Ужгороді.

Лариса Романюк, Про Захід


Про Захід