На одному зі схилів Карпатських гір, величних і неповторних у своїй красі, покритим густими лісами та кришталево-прозорими озерами, розташувався … ні, не старенький дерев'яний будиночок, а супер-сучасний будинок в стилі хай-тек.
Унікальність будинку полягає не тільки в концептуальному архітектурному рішенні (погодьтеся, в такому ландшафті він чимось нагадує мініатюрне представництво позаземних цивілізацій), але і в повному автономному енергозабезпеченні.
Даний проект – робота київської архітектурно-дизайнерської майстерні Олексія Бреуса. Сам будинок знаходиться в декількох кілометрах від села Синевир у Міжгірському районі Закарпатської області. Площа ділянки, яка знаходиться на висоті 900 м над рівнем моря по Балтійській системі координат, становить 1,35 га. Недалеко від будинку (близько 300 м) знаходиться найбільше озеро Закарпаття – Синевир і однойменний національний природний парк. Господарі будинку – подружня пара середніх років – обожнюють піші прогулянки по лісах і збирання грибів.
Під час роботи над проектом основним завданням для його творців було зберегти природний ландшафт та унікальну флору даного регіону. Справа в тому, що будинок розташований недалеко від заповідної зони, і на ділянці зустрічається цілий ряд трав і рослин занесених до Червоної книги. Іншим не менш важливим завданням було само архітектурне рішення, адже бажання замовника було ні багато ні мало – побудувати унікальний будинок в унікальному місці.
Оскільки ділянка знаходиться далеко від будь-яких комунікацій, всі його життєво важливі системи довелося замінити альтернативними джерелами енергозабезпечення.
Питання з водопостачанням вирішили таким чином: на ділянці є кілька джерел з мінеральною водою (аналог відомої “Поляни”), які після попереднього очищення будуть задіяні у водопостачанні усього будинку через накопичувальний резервуар.
Споживання електроенергії звели до мінімуму, а освітлення зробили повністю світлодіодним (1,5 КВт). Приміром, праска і чайник через стабілізатор мають резерв 4,5 КВт. Основним джерелом електроенергії в будинку виступають сонячні полікристалічні панелі, дублюючим – дизельний генератор.
Обігрів будинку буде проводиться за рахунок твердопаливного котла на дровах. Для правильного розподілу теплової енергії в будинку практично скрізь встановлені теплі підлоги. А велика площа скління компенсується природним утепленням з боку пагорба.
Готувати їжу господарі будуть на газовій плиті (за рахунок привізних газових балонів), надалі планують додатково встановити міні-російську піч.
В ході будівництва було використано такі конструктивні матеріали, як залізобетон, метал і дерево, а в якості облицювальних – HPL-панелі.
У будинку є хол-гардероб, студія (що включає в себе вітальню, кухню і їдальню), спальна кімната з гардеробною зоною, гостьова спальна кімната, ванна кімната, гостьовий санвузол, кімната відпочинку з купіллю і хамам.
Сайт майстерні – як-breus.com
Джерело – ДЖорнал