Що варто знати про літню засмагу

Опубліковано:

Середина літа – це час найвищої активності сонця і водночас період найбільшої тривалості нашого перебування під прямими сонячними променями. Найбільш суттєва користь сонця для нашого організму – це постачання холекальциферолу, або вітаміну D. Саме він підвищує захисні властивості організму, стримує розвиток онкологічних та аутоімунних захворювань.

З іншого боку, за даними науковців, від 50% до 90% раку шкіри пов’язано з радіоактивністю сонячного випромінювання.

Першопочатково сонячна радіація викликає фотостаріння шкіри, втрату еластичності й розвиток сонячного кератозу (надмірне потовщення рогового шару шкіри). Фотокератит і фотокон’юнктивіт загрожує і сітківці ока. А хронічний вплив УФ-радіації може спричинювати розвиток катаракти, птерігіуму (біле утворення на поверхні ока) та карциноми рогівки або кон’юнктиви.

Дуже чутливими до впливу радіоактивного випромінювання сонця є діти та підлітки. Надмірне перебування на сонці без відповідного захисту може призвести до розвитку раку у дорослому віці.

Світлошкірі люди більш чутливі до впливу сонця: у них частіше бувають опіки та більший ризик розвитку раку. Проте, ризик пошкодження очей та старіння шкіри не залежить від типу та кольору шкіри.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Про Захід