У місті Хуст відбудеться перший тренінг, який допоможе місцевим активістам впливати на діяльність народних депутатів та оцінювати їх внесок у вирішенні проблем округу.
Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу "Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу?", що відбудеться 21-22 червня в м. Хуст.
Тренінг проведуть Сергій Панцир, керівник Центру соціального партнерства та лобіювання НаУКМА та Леся Шевченко, президент Фундації "Відкрите суспільство". Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.
Основною метою заходу є подолання бар`єрів у комунікації між місцевими активістами та народними депутатами, які представляють інтереси виборців у парламенті і мають важелі впливу на владу, підприємства і організації на всіх рівнях. Учасники тренінгу дізнаються яким чином вони можуть донести свою проблему до депутата, як зробити її пріоритетною у його порядку денному та як оцінити реальний внесок парламентаря у ії вирішення.
Також учасники тренінгів отримають детальні відповіді на наступні питання:
• Як проінформувати народного депутата про проблеми, які не можна вирішити роками на місцевому рівні через брак коштів або повноважень?
• Якими інструментами можуть послуговуватись депутати для вирішення проблем виборців та чи використовуються вони їх у повній мірі?
• В чому різниця між декларованим та реальним внеском народного депутата у вирішення проблем виборців?
• Які існують яскраві приклади вирішення проблем виборців народними депутатами на місцевому рівні?
• Як виборці можуть допомогти парламентарям спільно подолати перешкоди у вирішенні болючих для округу проблем?
Керівник проекту, директор та експерт Фундації "Відкрите суспільство" Іван Сікора зазначив: "Тренінг допоможе активістам налагодити дієвий та взаємовигідний зв'язок із народним депутатом та правильно використовувати його потенціал у вирішенні проблем громади. Депутати, у свою чергу, отримають більш якісний зворотній зв'язок та краще зрозуміють запити виборців, що дасть їм змогу працювати більш ефективно та прозоро".
Учасники тренінгів будуть забезпечені робочими матеріалами та харчуванням. У виключних випадках, можуть відшкодовуватись транспортні витрати. Проживання для учасників тренінгу не компенсуватиметься.
Тренінг організовується в рамках проекту "Громадський моніторинг виділення фондів для округу", виконується Фундацією "Відкрите суспільство" в рамках Програми USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво", за фінансової підтримки Фонду Східна Європа.
Участь у тренінгу безкоштовна, проте кількість учасників обмежена, тому діятиме конкурсний відбір.
Щоб взяти участь у тренінгу, заповніть будь-ласка реєстраційну форму учасника за посиланням: https://goo.gl/WqcF4b
Останній термін для подачу заявок: 17 червня (включно). Час та місце проведення тренінгу буде повідомлено відібраним учасникам до 19 червня.
Реєструйтесь для участі в заході та отримайте шанс вплинути на ситуацію у Вашому населеному пункті, використовуючи можливості народних депутатів України!