Сьогодні, 23-го травня, в Ужгороді відбулася презентація інноваційної освітньої програми "Школа Мерів".
Як відзначив засновник та керівник програми Руслан Рохов, Школа покликана навчати міських голів та кандидатів на цю посаду керувати містами в умовах децентралізації. "Процес йде. І з часом кивати на Київ, що їм щось не сказано чи у них на щось немає повноважень уже не буде. Майже вся відповідальність лежатиме на органах місцевого самоврядування. Звісно, що міський голова, як лідер буде першою особою, яка нестиме цю відповідальність. Ми б хотіли, аби з кожними виборами, розмови переходили від обговорення особи мера, до того, як він бачить майбутнє міста тощо", – зауважив Руслан Рохов.
У 2016-му році взяли участь 34 команди з 17 областей держави. 9 команд очолювали жінки, а 25 чоловіки. За місце у Школі Мерів боролися команди 11 міських голів, конкурсний відбір пройшли тільки 6 команд. Перший випуск Школи матиме можливість пройти стажування у 5 муніципалітетах Польщі.
Брала участь у конкурсі і пройшла й команда з Ужгорода, зокрема, доцент УжНУ Надія Попадюк та Ігор Ключевський. "Це навчальна площадка, де навчають ефективному управлінню і керуванню на користь територіальної громади. Було б дуже, аби у цій Школі взяли участь чинний міський голова і його команда, аби також навчитися цим ефективним методам керування", – відзначив Ігор Ключевський.
"Наша програма орієнтована на результат. Сертифікати будуть видаватися на підставі розробки та захисту стратегії розвитку міста. Цьогоріч ми до цього додали розробку проекту вирішення конкретної програми. Адже, коли доходить до операційного процесу, не завжди є вміння все це втілити", – відзначив керівник програми.
"Про Захід"