Податок на землю: хто і скільки має сплачувати за користування ресурсом? (Відео)

Опубліковано:

Податок на землю – це місцевий платіж, розмір якого визначають органи самоврядування – зокрема міські, районні та селищні ради, а також ради об’єднаних територіальних громад. Попри це, максимальний розмір ставок визначений податковим кодексом. Розмір ставки оприлюднюють до 15 липня.  Оподаткуванню підлягають як ділянки, що перебувають у власності, так і ті, що в оренді.

Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Податок на землю нараховується як на земельні ділянки, що перебувають у власності так і в оренді. Об’єктом оподаткування є всі земельні ділянки. Якими користуються платники податків. Підставою для нарахування податку є дані держкадастру, підставою для нарахування плати за орендну землю є власне договір оренди.

Податковим кодексом визначено перелік осіб, які можуть не здійснювати плату за землю. А можуть скористатися податковою пільгою.

Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Така пільга надається в межах конкретно визначеної площі такої земельної ділянки. Наприклад податок за ЗМ не сплачують пенсіонери за віком, якщо це площа не більше 2 гектарів. Податок на землю не сплачують особи, які мають трьох і більше дітей. Не сплачують податок на землю учасники бойових дій, це учасники Чорнобильської АС.

Повідомлення рішення платникам вручають до 1 липня. І з того часу вони мають 30 днів для сплати податку. За відсутності внесення коштів на осіб накладається штраф.

Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Що стосується відповідальності платників податку – то відповідальність за нарахування такого податку громадяни не несуть.  Разом з тим в разі несвоєчасної сплати земельного податку громадяни за затримку до 30 днів сплачують штрафну санкцію в розмірі 10 відсотків, при затримці більше 30 днів в розмірі 20 відсотків суми недоплати.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід