Жертвам політичних репресій потрібно збільшити розмір компенсацій – Пацкан

Опубліковано:

Сьогодні нардеп Валерій Пацкан взяв участь у засіданні експертного круглого столу, де із громадськістю було обговорено недоліки ЗУ “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”. Результатами політик поділився на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Сьогодні на засіданні експертного круглого столу ми разом із громадськістю обговорювали проблеми людей, які стали жертвами політичних репресій за часів радянського тоталітарного режиму, та їх нащадків.
Аналіз практики застосування законодавства у цій сфері показує нам цілу низку проблемних питань, які потребують свого вирішення. Наразі профільний Закон “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, прийнятий ще 1991 року, потребує удосконалення, зокрема, в частині збільшення розміру компенсацій реабілітованим – зараз держава відшкодовує лише 75 місяців незаконного позбавлення волі, хоча є чимало людей, які відсиділи набагато довші терміни. Нагальним є вирішення питання підвищення пенсій реабілітованим, адже розмір виплат наразі не співмірний із рівнем соціальної підтримки, яку отримують інші найбільш соціально вразливі категорії громадян.
Поза законодавчим регулюванням залишається питання визначення правового статусу осіб, які в дитинстві постраждали від політичних репресій, та гарантії їх захисту.
Це неповний перелік питань, які найчастіше порушуються у зверненнях, що надходять на адресу Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Зараз ми маємо на розгляді парламенту три законопроекти, що стосуються внесення змін до профільного Закону України. Сьогодні наші колеги з Українського інституту національної пам'яті презентували проект Закону, який вони напрацювали спільно із громадськістю і науковцями.
У процесі дискусії пролунало багато слушних пропозицій і рекомендацій, які стануть підґрунтям для нашої подальшої спільної роботи. 
Круглий стіл організовано Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Українським інститутом національної пам'яті та Програмою “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво,” – зазначив він.

Про Захід