Сьогодні, 14-го квітня, в Ужгороді розпочалося засідання 2-ї сесії Ужгородського міської ради. Однак, як повідомляв "Про Захід", сесія навіть не встигла початися, як надійшло повідомлення про те, що міськраду заміновано.
Присутніх евакуювали, на місці працювали вибухотехніки, рятувальники та поліція. Після перевірки приміщення людей почали запускати до будівлі. На вході поліція просила показати вміст сумок та всіх перевіряла металодектором. Потому сесія врешті-решт розпочала свою роботу. Після того, як представник Ужгородської міської прокуратури відзвітував про стан злочинності та результати роботи прокуратури за 2015-ий рік, перейшли до розгляду проектів рішень.
Зокрема депутати підтримали рішення про електронні петиції в місті та доповнення до Статуту територіальної громади міста Ужгород, про надання матеріальної допомоги на проведення ремонту житла сім'ям учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, надання грошової допомоги малозабезпеченим мешканцям міста, про зміни до програми благоустрою Ужгорода.
Втім не пройшло і години засідання, як міському голові повідомили, що міськраду знову замінували. На вулиці в той час вже розгортали свою роботу пожежники та рятувальники. Однак Богдан Андріїв вирішив, що сесія продовжить свою роботу, мотивувавши це тим, що присутніх вже перевірили правоохоронці на вході до міськради, тож із залу нікого так і не евакуювали. В такий спосіб міський голова взяв на себе одноосібну відповідальність за подальшу безпеку присутніх. Адже вирішувати, такі питання – це явне перевищення повноважень голови ради.
Далі почали розглядати проект регламенту міської ради. Зауважимо, що проект нового регламенту ради одразу після його появи на сайті міськради, викликав бурхливу дискусію в Ужгороді, оскільки у разі його прийняття в такому варіанті, вводилася б низка обмежень та приписів, які відверто суперечать принципам гласності та відкритості, а також законам України. Зокрема, можливість потрапити на сесію тільки за наявності ужгородської прописки, заборона проносити до сесійної зали плакати та банери, можливість проводити закриті та виїзні засідання без чіткого прописування мети таких засідань, обмеження в роботі ЗМІ тощо.
Під час обговорення проекту регламенту на профільній комісії було внесено всі критичні зауваження та поправки, які напрацювала активна громадськість. А вже на засіданні сесії виникло жваве обговорення регламенту, зокрема того, які критичні зауваження першими ставити на голосування – профільної комісії чи земельної, яка також мала свої правки до проекту. Тож на прохання депутатів оголосили 5 хвилинну перерву у засіданні, яка насправді протривала хвилин 20.
До речі, під час обговорення цього питання Богдан Андріїв викликав до слова екс-мера Ужгорода Еміла Ландовського, який дещо здивував присутніх своєю промовою. Як відзначив колишній мер, він був присутній на засіданнях багатьох міських рад закордоном, наприклад, Корваліса, Ніредьгази, Дармштадта і, мовляв, там є обмеження щодо того, хто може бути присутнім у залі: десь взагалі є тільки самі депутати, в інших меріях є й запрошені, але всього 5-6 людей. Як пояснив Еміл Ландовський, в залі має бути порядок, а не крики, образи чи вигуки, а наприкінці попросив депутатів добре попрацювати над регламентом.
Повернувшись з перерви депутати розглянули ще кілька проектів, зокрема, прийняли рішення про "Порядок призначення і звільнення з посади керівників та заступників керівників навчальних закладів комунальної власності міста", затвердили програму "Репродуктивне здоров'я населення м.Ужгород на період до 2020 року" та "Забезпечення ліками ужгородців, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання".
Ще одним рішенням, на якому "спіткнулися" депутати став проект "Про Програму приватизації об'єктів комунальної власності м. Ужгорода на 2016-2018 роки та перелік об'єктів комунальної власності, які підлягають приватизації у 2016 році". По кожному об'єкту проводили окреме голосування, тож по частині пунктів депутати проголосували "за", а по-іншій – "проти". Так, не пройшли майже всі об'єкти, де йшлося про їх викуп художниками, які наразі орендують ці приміщення під майстерні. Перед депутатами виступили художники та навіть мешканці одного з будинків, де знаходиться таке приміщення.
Однак питання навіть не встигли розглянути до кінця та прийняти в цілому, оскільки до міського голови підійшов правоохоронець та повідомив, що в туалеті міської ради знайшли бойову гранату.
Цього разу всіх присутні таки евакуювали з приміщення на вулицю, а площу Поштову знову очепили попереджувальною стрічкою. Наразі експертиза має встановити чи знайдений у вбиральні предмет дійсно є бойовою гранатою. Засідання ж сесії перенесли на наступний тиждень.
Лариса РОМАНЮК, "Про Захід"