Із фотоапаратами – всі, та не всі – фотографи. Як обрати майстра весільних світлин?

Опубліковано:





 Весільний сезон у розпалі, і вже багато молодят спланували одну з головних подій у своєму житті: ресторан – замовлено, сукню і костюм – пошито, найкращі музиканти, тамада, а також фотограф уже працюють над сценаріями. Про весільних фотографів якраз і хочеться поговорити – можливо, деякі поради стануть у пригоді молодятам.

Без фотографа урочиста подія не обійдеться точно – він весь день супроводжуватиме головних героїв свята, від нього великою мірою залежить, якою пам'ятатимуть подію наречені, родичі й гості, а ще – якою її колись побачать майбутні діти подружжя. Отже, це відповідальна місія, і до вибору того, хто відобразить весілля на фото, треба поставитися серйозно.

 

Головна риса фотографа – дружелюбність

А вибирати є з кого! Про професію фотографа навіть ходять анекдоти, мовляв, купив камеру – маєш професію. В Ужгороді людей з камерами багато – от тільки як вирізнити з-поміж них справді добрих фотографів?

Виявляється, знайти майстра, що надасть якісні фотопослуги, не так уже й важко. По-перше, місто наше невелике, тож про добру чи погану репутацію тут дізнаються швидко. По-друге, у розпорядженні молодят є безмежний ресурс – Інтернет, у якому фотографи зазвичай виставляють портфоліо.

“Коли обираєте людину, котра зніматиме вашу подію – весілля чи день народження, то придивіться до неї. Вона має бути приємною і товариською. Якщо вам з нею комфортно, – і день, і світлини вдадуться. Професіоналізм його – це вже інша річ. У ньому фотограф може вас переконати, показавши свої роботи, відгуки клієнтів тощо. Про якість фотопослуг свідчить і ціна. Відомі фотографи з великим досвідом, креативними ідеями та дорогим обладнанням не можуть коштувати дешево”, – розповідає фотограф Надія Антонь.

Великий досвід ще не свідчить про професіоналізм

За словами Надії, на вік краще не звертати уваги – він не є свідченням корисного досвіду: “Буває, що людина працює 10 років і не вдосконалюється, а є новачки, які працюють 2-3 роки, але вони стежать за новинками в цій сфері, всіляко підвищують свою кваліфікацію, ставляться до роботи відповідально і мають свіжі ідеї. Тому інколи досвід проявляється лише в тому, що міні-наречена рівніше стоятиме на руці свого коханого. Проте і з молодими фотографами треба бути обережними: багато хто зрозумів, що справа це доволі прибуткова, і навчився клацати тільки заради грошей, хоча фактично має один трафарет, за яким знімає всі події”.

Переглядаючи портфоліо (особливо весільні фото), зверніть увагу на те, чи не забагато там світлин гостей, адже за кілька років молодят не надто цікавитиме, скажімо, у що була одягнена троюрідна сестра і який тоді в неї був хлопець. Придивітяся і до того, чи це звичайна репортажна – чи художня зйомка.

Всі деталі – обговорити заздалегідь

Коли фотографа вже обрали, треба переходити до робочих питань. Найперше – які саме послуги вам нададуть. Це можуть бути близько 700 фотографій, зроблених за день, записаних на диску (з них близько 50 – оброблені), може бути виготовлена фотокнига, а може – зйомка “лав-сторі” перед весіллям та весільний кліп зі самої події. Подумайте і про пересування фотографа (він може бути на своєму авто чи попросить транспорт у вас), його дрес-код (більшість фотографів приходять на весілля у звичайному вбранні, й інколи молодятам це не подобається). Дізнайтеся, чи людина працює сама, чи з помічником, уточніть, які варіанти можливі у разі форс-мажору.

“Потрібно обговорити маршрут фотопрогулянки. Ті місця, які ви завжди вважали ідеальними для зйомки, фотограф може забракувати. Хоча, як на мене, тоді він просто не професіонал. Ця людина має знайти вдалу ідею, ракурси, щоб фото вийшли такі, які вам сподобаються”, – пояснює Надія.

Із кишені – півтисячі “зелених”

Вартість фотопослуг в Ужгороді різна – це залежить від фотографа. Найдорожчими є відомі фотографи, котрі мають дороге обладнання. За зйомку весілля від ранку і до першого танцю молодят можна заплатити близько 450-500 доларів. За ці гроші вийде пакет послуг, який включає до 1000 фотографій на диску, близько 100 з них – оброблені за допомогою фоторедакторів, весільний кліп та фотокнигу. У багатьох фотографів, до речі, фотокнига не входить у пакет послуг, тож, можливо, за неї доведеться доплатити.

Не всі молодята мають можливість віддати за фотозйомку півтисячі доларів, та це не означає, що знімків із весілля не буде, – є ті, хто зробить їх за набагато меншу плату. 200-250 доларів (без фотокниги) беруть за свої послуги молоді фотографи, досвід яких не перевищує 5 років, але фотографії часто не поступаються тим, що за 500 “баксів”.

Лілія Горват, “Ужгород”


Про Захід