До протестів на Закарпатті долучилися церкви

Опубліковано:





 Товариство угорської культури на Закарпатті стурбовані ситуацією в країні.

Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ) та керівництво угорських “історичних” церков (римо-католицької, греко-католицької та реформатської) оприлюднили у вівторок 29 липня спільну заяву. Повідомляє Мукачево.нет

В ній висловлюють стурбованість з приводу ситуації на сході України і початком третьої фази часткової військової мобілізації, а також закликають не відправляти закарпатців у зону проведення антитерористичної операції.

Підписанти вважають неправильним те, що мобілізовують молодих закарпатців, а в той самий час чоловіки зі східних областей України прикуриваються статусом біженців і звільняються від призову на військову службу.

Також вони підкреслюють, що засуджують насильство у всіх його проявах. І вважають, що керівництво держави повинне знайти рішення, яке зможе стабілізувати ситуацію в країні та регіонах, у відповідності з волею населення. А також першочергово покласти край кровопролиттю, яке вже забрало чимало жертв. Підписанти вказують, що для закарпатських угорців, як і для всіх громадян України, питання про власну безпеку є основним на даний момент.

Тому звертаються до компетентних органів з вимогою забезпечити населення актуальною та надійною інформацією щодо мобілізації та призовної кампанії, а також негайно провести ротацію військових, які з березня перебувають у зоні АТО.

KMKSZ і керівники церковних громад закликають владу заборонити залучати до участі у військових операціях непідготовлених 18-20 річних призовників. А також не відправляти у зону бойових дій так званих резервістів із Закарпаття.

“Ми вважаємо, що участь у військових діях повинні брати лише професійні військові та правоохоронці”, – йдеться у спільній заяві.

Також підписанти стурбовані можливим напливом біженців зі східних областей.

KMKSZ та закарпатські угорські церкви висловлюють сподівання, що Україна найближчим часом виходитиме з кризи і відновить справедливість щодо прав національних меншин.


Про Захід