8-річний українець передав ЗСУ 800 євро

Опубліковано:

Українські діти, які через війну змушені були тікати за кордон, збирають гроші для наших захисників.

8-річний Даніель, який разом із мамою і молодшою сестричкою виїхали у Норвегію, передав 800 євро на потреби ЗСУ. Ці гроші зібрані спільно з іншими дітьми та дорослими під час благодійного ярмарку.

Продавали українські сувеніри, серед яких і синьо-жовті прапори, і патріотичні наклейки, і значки, і навіть купони, які були в обігу в Україні у 90-ті роки. Також пропонували випічку, гарячі напої.

Взагалі ж того дня мама Даніеля разом із іншими емігрантами влаштувала дійство на підтримку України. Була і хода з прапорами, і встановлена сцена, і виконання Гімну України, і ярмарок.

Захід готували заздалегідь, брали відповідні погодження, заручилися підтримкою інших українців, які через війну також виїхали у Норвегію. До них приєдналися і поляки, і білоруси.

Таким чином переселенці хотіли нагадати, що війна в Україні триває, а захисники потребують підтримки. Адже сьогодні цю тему в закордонних новинах висвітлюють рідше, ніж раніше. Тому українці в Норвегії використовують можливість актуалізувати її.

Такі акції планують організовувати і надалі. А частину коштів, яку вдасться зібрати під час благодійних заходів, мають намір спрямовувати, зокрема, і на виготовлення «буржуйок», а також лопат та сокир для українських військових. Саме цим зараз займається тато Даніеля – Василь Мисюра.

Ще в лютому він разом із братом Віктором пішов у тероборону. А за деякий час потрібні були вільні руки, щоб допомагати робити пластини до бронежилетів. Тож брати почали опановувати нове для них ковальське ремесло. За деякий час вони вже робили саперні лопати, сокири, а потім і скоби для бліндажів. Про все це просили військові. Тепер же на часі – «буржуйки». Тож зараз майстри займаються ними.

А матеріали на наступні партії допоможуть закупити і українські діти, які зараз мешкають за кордоном і з нетерпінням чекають, коли можна буде повернутися додому.

Про Захід