5 лайфхаків, як перевірити стан серця та судин у домашніх умовах

Опубліковано:

Проблеми з серцем і судинами належать до підступних, адже часто “заявляють” про себе вже далеко не на початковій стадії.

Серцево-судинні хвороби проявляються прискореним пульсом і порушенням вестибулярного апарату( головокружінням, нудотою). І це є приводом зайвий раз звернутися до лікаря. Однак експрес-перевірку серця можна провести навіть за допомогою функціонального тесту в домашніх умовах.

 ТЕСТ 1
Прокинувшись, але ще не встаючи з ліжка, заміряйте пульс, краще – пульсоміром. До 60 ударів в хвилину – серце в хорошому стані, 60-79 – в задовільному, від 80 – пульс завищений, вам потрібна консультація кардіолога.

 ТЕСТ 2
Виміряйте кількість ударів пульсу протягом 10 секунд в спокійному стані. Потім зробіть 20 присідань і знову заміряйте пульс за 10 секунд. Збільшення частоти пульсу максимум удвічі говорить про здорове серце, понад – привід звернутися до лікаря.

ТЕСТ 3
Спокійно підніміться по сходах на п’ятий поверх, а нагорі виміряйте пульс. Частота до 120 ударів в хвилину – ознака нормальної роботи серця, вище – потрібно зайнятися здоров’ям.

 ТЕСТ 4
Сядьте рівно, закрийте очі і витягніть перед собою руки. Спробуйте доторкнутися до кінчика носа вказівним пальцем спочатку однієї, потім другої руки. Не вийшло? Це означає проблеми з координацією і, ймовірно, з кровообігом.

 ТЕСТ 5
Станьте рівно, ноги поставте в одну лінію (одна стопа попереду). Закрийте очі, руки розведіть в сторони. Спробуйте так простояти 30 секунд. Невдала спроба, знову ж таки, може говорити про порушення кровообігу.

Нагадуємо, що у нас Ви можете отримати консультацію кардіолога, зробити ЕКГ то провести ЕХО КС за поперднім записом.

Будьте здорові!

Про Захід