30 церков Прикарпаття включили до транскордонного маршруту

Опубліковано:

У Жовкві Львівської області презентували новий транскордонний туристичний маршрут «Карпатський шлях дерев’яної архітектури».

Маршрут об‘єднав давні автентичні дерев’яні храми українського та польського прикордоння. До нього включили 95 об‘єктів сакральної спадщини України та 130 Польщі, серед яких – найцінніші пам’ятки та взірці дерев’яної архітектури, а також об’єкти, які увійшли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

До мережі ввійшли, зокрема, 30 храмів Івано-Франківщини.

Проєкт «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння» реалізує ГО «Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» спільно з Підкарпатською регіональною туристичною організацією (Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna) за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Мета проєкту – створення цілісних підходів до збереження та промоції дерев’яної архітектури – спільної культурної спадщини гірської частини українсько-польського прикордоння. Реалізація проєкту призведе до створення спільного транскордонного шляху та його промоції, а також підвищення обізнаності місцевого населення щодо управління культурною спадщиною.

Івано-Франківська ОДА

Про Захід