3 роки тюрьми загрожує підприємцю на Рівненщині за самовільне видобування базальту

Опубліковано:

Здолбунівською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовноодного з підприємців Костопільщини. Його обвинувачують у незаконному видобуваннікорисних копалин загальнодержавного значення (ч. 2 ст. 240 КК України).

У ході досудового розслідування встановлено, що у 2020 році 29-річний чоловік, не маючиспеціального дозволу на користування надрами та відповідного гірничого відводу, здійснивнезаконний видобуток майже 113 тонн каміннябазальту в Івано-Долинському родовищі на території Головинської громади. Крім того, слідством встановлено, що майже всю незаконну видобуту сировину підприємець встиг реалізувати. Таким чином чоловік, згідно з висновком експерта, завдав державі збитків на майже 160 тис. грн. 

Обвинувальний акт, разом із позовною заявою про стягнення з чоловіка завданої ним навколишньому природному середовищуматеріальної шкоди,  скеровано до Костопільськогорайонного суду.

Досудове розслідування проводили слідчі СВ ВП №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненськійобласті.

Санкція статті передбачає максимальнепокарання у вигляді позбавлення волі на строк дотрьох років.

Примітка: відповідно до ст. 62 КонституціїУкраїни особа вважається невинуватою у вчиненнізлочину і не може бути піддана кримінальномупокаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальнимвироком суду.

За матеріалами Здолбунівської окружної прокуратури

Про Захід