25 травня – Всесвітній день щитоподібної залози

Опубліковано:

Щитоподібна залоза (ЩЗ) є одним із найбільш важливих органів, який за рахунок синтезу та секреції тиреоїдних гормонів забезпечує життєво важливі функції організму. Від того, як працює ЩЗ, залежить стан нервової, серцево-судинної, статевої та інших систем.

Зміни функції щитовидної залози найчастіше виникають в умовах йододефіциту та несприятливої екологічної ситуації, яка наразі спостерігається в Україні.

Закарпатська область належить до регіонів з найбільшою недостатністю йоду в навколишньому середовищі ( ґрунті, воді, продуктах харчування). Існує ціла низка захворювань, які становлять серйозну небезпеку для мільйонів людей, які проживають у місцевостях з недостатнім вмістом йоду. Найчастіше в умовах природнього йододефіциту спостерігається підвищена поширеність дифузних та вузлових форм зоба, аутоімунних тиреоїдитів, гіпотиреозу.

У дітей і підлітків на тлі недостатності йоду може виникати порушення когнітивних функцій, включаючи погіршення пам’яті і концентрації уваги. Гіпотиреоз особливо небезпечний для дітей та вагітних жінок, оскільки викликає порушення функції нервової системи і як наслідок, сповільнення інтелектуального і фізичного розвитку, погіршення успішності у навчанні.

З метою широкої профілактики йододефіциту серед населення рекомендується вживання йодованої солі, спостереження у сімейного лікаря. При наявності будь- якої патології щитовидної залози рекомендовано звернутися до фахівця ендокринолога з метою уточнення об’єму небхідного обстеження та лікувальної тактики. Найпоширенішими методами діагностики тиреоїдної патології є проведення УЗдослідження щитоподібної залози та визначення рівня гормонів.

В Закарпатській Ендоклініці є можливість отримати консультацію фахівців з питань ендокринології:
Олексик Ольга Томівна – ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук, зав.відділенням ендокринології ЗОУЛ ім А.Новака, обласний позаштатний експерт ДОЗ з ендокринології.
Свердлюк Іванна Ігорівна – ендокринолог вищої категорії
Тинта Світлана Степанівна – ендокринолог вищої категорії
Качур Мирослава Михайлівна- ендокринолог вищої категорії
Горват Таісія Миколаївна – дитячий ендокринолог вищої категорії, обласний позаштатний спеціаліст- експерт ДОЗ з дитячоі ендокринології
Болдижар Патриція Олександрівна- спеціаліста з ендокринної хірургії вищої категорії , д.м.н., професор, зав кафедрою госпітальної хірургії УжНУ
Провести УЗ обстеження щитоподібної залози на УЗ апараті експерт класу, при необхідності у нас можна виконати пункційну біопсію вузлів ЩЗ під контролем УЗД.

Ми гарантуємо якісне медичне обстеження, консультації провідних фахівців в обумовлені терміни, а також якісну діагностику.

Пишіть в особисті повідомлення у фейсбуці або на Viber за номером: 099 268 70 28.

Також телефонуйте: 067 375 60 50.

Про Захід