21 травня. Чим цікавий день?

Опубліковано:

Отже, у цей день відзначають:

Іменини:

Арсеній, Іван, Станіслав

Свята і пам’ятні дати:

  • Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

21 травня – Івана (Іоанна) Богослова

Саме 21 травня православна церква відзначає день пам’яті Іоанна Богослова. Це свято вважається одним з найзагадковіших в православному календарі.

Церква назвала Івана «Богословом» за божественні одкровення, які він приніс в світ. В іконографії євангеліст зображений глибоким, скромним, величним і духовним старцем з ніжними рисами обличчя і добрим поглядом. В очах Івана можна побачити безліч невимовних пророцтв. Православні християни свято шанують як ікону, так і діяння Божого угодника, завдяки яким він набув слави у всьому світі.

До святого апостола Іоанна Богослова, якого також називають «апостолом любові», звертаються з молитвами про подружнє щастя. Вважається, що молитва, звернена до Іоанна Богослова, зцілює від хвороб.

Чого не можна робити 21 травня:

День, присвячений спогадам про життя і діяння Івана Богослова, – це не двонадесяте свято, тому особливих заборон в їжі немає. Але все ж бажано утриматися від надмірностей, aлкoгольної продукції та м’ясних виробів.

Це духовний день, а значить, головним завданням є рятування дyші від гніву, скверни, вад та інших негативних якостей, які Іван протягом свого земного шляху усіма силами намагався викорінити в людях.

Не можна лихословити, провокувати сварки, виступати ініціатором конфліктів, брехати. 21 травня важливо принести покаяння Господу і всім його послушникам, адже саме цьому вчив Христос і його святі послідовники.

Також буде цікаво дізнатися, що 21 травня народились:

  • 427 — Платон, грецький філософ-ідеаліст, учень Сократа й учитель Арістотеля.
  • 1921 — Андрій Сахаров, фізик, творець радянської водневої бомби, лауреат Нобелівської премії миру.
  • 1969 — Георгій Гонгадзе, український журналіст і громадський діяч

і сталися такі визначні події:

  • 1503 — Христофор Колумб відкрив Кайманові Острови
  • 1809 —Під Асперном поблизу Відня Наполеон зазнав першої у своєму житті поразки на полі битви від австрійського ерцгерцога Карла.
  • 1928 — Волт Дисней отримав патент на монопольне використання образа Міккі Мауса.
Про Захід