18 випадків укусів змій зафіксовано на Закарпатті (Відео)

Опубліковано:

Останній стався у п’ятницю в селище Ясіня Рахівського району – 58-річна місцева мешканка працювала вдома на городі, коли змія вкусила її за ногу. На виклик виїхала бригада, фельдшер одразу ж почала проводити пацієнтці медичні маніпуляції для зняття інтоксикації: підключила інфузійні розчини, надала протиалергічні препарати та провела весь необхідний комплекс заходів для стабілізації стану жінки.

«І хоча стан пацієнтки покращився, однак було прийнято рішення госпіталізувати її у Рахівську районну лікарню під цілодобовий нагляд медиків. Дуже добре, що жінка не займалась самолікуванням, а одразу ж звернулась по медичну допомогу – не минуло і години від моменту укусу, як пацієнтка вже була доставлена в реанімаційне відділення», – розповідає фельдшер Олена Азбергер.

За словами потерпілої її вкусив великий коричневий плазун з чорним ромбовидним візерунком на спині. За описом це, наймовірніше, була гадюка. І хоча укус гадюки для дорослої людини не смертельний, однак нейротоксини, що є в отруті діють на серцево-судинну систему і викликають цілий ряд симптомів серед яких: біль, набряк, локальний некроз, падіння тиску, протягом 48 годин запалення лімфатичних судин та вузлів, падіння тиску та підвищення пульсу. У важких випадках можливий розвиток серцевої недостатності.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИЛА ЗМІЯ

У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:
Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.

Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо. На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.

Дайте постраждалому воду – при укусі змії важливо БАГАТО ПИТИ.

Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 пігулки від алергії.

При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.

Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Чого не варто робити при укусі змії:
– не намагайтесь обробляти рану додатково;
– не припікайте рану;
– не накладайте джгут;
– не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.
– не вживайте алкоголь.

КНП “Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги” ЗОР

Про Захід