Здоров'я Останні новини

12 ознак того, що вам не вистачає білка

Збалансоване і правильне харчування корисне для нашого організму. Інша справа, що часто ми захоплюємося безбілковими та безжировими дієтами.

Недостатність білка – це одна із головних проблем популярних дієт з жорсткими обмеженнями. Вони приносять нам короткочасний результат і шкодять організму, який у відповідь подає нам різноманітні сигнали.

Як саме зрозуміти, що вам не вистачає протеїну в раціоні:

Довготривале одужання після застуди
Без достатнього вживання білка ваш організм знаходиться в ослабленому стані, і для того, щоб йому одужати, треба набагато більше часу, ніж зазвичай. Якщо кашель, нежить і слабкість не відпускають вас декілька тижнів, то цілком ймовірно, що це може бути пов’язано з неправильним харчуванням.

Ви починаєте відчувати голод відразу після їжі
Нашому організму набагато важче перетворити в енергію білок, чим вуглеводи, на прикладі каші, салату або пасти. Тому білкова їжа дає нам відчуття ситості і підтримує сили довше, ніж вуглеводна(вивільнення калорій триває довше). Якщо вам не вистачає білка, то ви швидко знову відчуваєте голод і часто – бажання з’їсти що-небудь солодке або мучне. Таким чином організм хоче швидкої і легкої енергії. В цьому і полягає пастка вуглеводних дієт: після салату на обід швидко виникає голод, який ми звикли пригнічувати калорійними перекусами.

Ви розсіяні і втрачаєте увагу
Білок необхідний для нормальної і стабільної роботи мозку. Якщо є дефіцит білка, то вам важко довго сфокусуватися на якому-небудь завдання, ви швидко втомлюєтеся, робите помилки. Нестача білка може призвести до серйозних порушень роботи мозку.

Ви не набираєте м’язову масу
Про те, що білок необхідний для побудови м’язової маси, знає кожен спортсмен. Нестача білка не дозволить вам досягнути бажаного результату, навіть при дуже активному занятті спортом.

Ви швидко втомлюєтесь фізично
Якщо і після занять в спортзалі ви тривалий час відчуваєте слабкість та занепад сил – вам просто необхідний білок.
Побачили зміни на нігтях
Якщо на ваших нігтьових пластинах є хвилі і гористості, то це може свідчити про дефіцит білка.

Ви постійно роздратовані
Безумовно роздратованість і перепади настрою можуть бути зумовлені чим завгодно, від гормонів до елементарного недосипання. Але недостатність білка в дієті якраз може проявитися нестабільною роботою нервової системи ( роздратованістю, плаксивістю, порушенням сну).

Надмірно випадає волосся
Волосся теж може випадати по різним причинам ( гормональним, генетичним та ін..), але дефіцит білка дуже часто запускає цей процес. Справа в тому, що наш організм побудований мудро, і як тільки йому чогось не вистачає, він починає направляти свої скудні запаси спочатку на підтримку роботи життєво важливих органів. Волосся до таких не відноситься, тому ними наше тіло жертвує в першу чергу. В нормі повинно випадати близько 100 волосин в день. Якщо ви відмічаєте, що волосся випадає посилено – зверніть увагу на кількість білка в своєму раціоні.

Вам важко заснути
За сон відповідає гормон мелатонін, який виробляється за участю амінокислоти – триптофан. Як і багато інших амінокислот, триптофан поступає в організм з білками: нема білків – немає триптофану, немає триптофану – ви всю ніч не можете заснути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 3