Погода Ужгород, Закарпаття 16 °C
Неділя, 19 травня 2019 року
  Останні новини:
   

Верховна Рада прийняла закон про функціонування української мови, як державної

квітня 25
12:53 2019

Сьогодні, 25-го квітня, на черговому засіданні Верховної Ради України більшість депутатів проголосували за прийняття у другому читанні та вцілому Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Законом визначено статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов'язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом.

Згідно із Законом, "Українська мова як єдина державна мова виконує функції мови міжетнічного спілкування, є гарантією захисту прав людини для кожного українського громадянина незалежно від його етнічного походження, а також є фактором єдності і національної безпеки України".

Цей Закон регулює функціонування і застосування української мови, як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України.

Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Про завдання Закону можна прочитати за посиланням.

 

Подібні новиниПопулярні новини

У Хмельницькому оштрафували водія маршрутки: відео про його водіння "гуляло" соцмережами

    У

Патрульні вкотре притягнули водія маршрутного транспортного засобу до адміністративної відповідальності 5 травня, у соціальній мережі Facebook з'явилось відео, ...