Погода Ужгород, Закарпаття 19 °C
П'ятниця, 19 квітня 2019 року
  Останні новини:
   

На Закарпатті зросла заборгованість за податковими зобов'язаннями

березня 23
14:38 2019

Станом на 1 січня 2019 року заборгованість за податковими зобов'язаннями платників до місцевих бюджетів Закарпатської області склала 104,9 млн грн, що на 20,0 млн грн, або на 23,6% більше, ніж на 1 січня 2018 року. Найбільші втрати несуть бюджети через несплату податку на майно в частині плати за землю (45,8% загального обсягу заборгованості). Також значна частка припадає на ПДФО (21,6%) та єдиний податок (11,6%). 
Найбільше платники податків боргують для бюджетів м. Ужгород (24,3 млн грн), м. Мукачево (14,7 млн грн) та Мукачівського району (13,0 млн грн). Найменше значенняцього показника у Полянській ОТГ (75,1 тис. грн), Вільховецькій ОТГ (313,7 тис. грн) та Воловецькому районі (683 тис. грн). Зменшення обсягу заборгованості протягом 2018 року відбулося тільки в м. Хуст (на 13,9%) та Ужгородському районі (на 18,4%).
Якщо порівнювати співвідношення обсягу заборгованості до власних надходжень місцевих бюджетів, то найменшу частку, тільки 0,3%, складає заборгованість у Полянській ОТГ. За нею слідують Воловецький та Іршавський райони (по 1,2%). Найбільшу вагу для бюджетів має заборгованість у Великоберезнянському (7,3%) та Мукачівському (6,6%) районах.
Погашення податкового боргу – це додаткове джерело надходжень до бюджету. Тому органи місцевого самоврядування спільно з фіскальною службою, а при потребі з правоохоронними органами, зобов'язані активно взаємодіяти у цьому напрямку. Проте ще донедавна місцеві органи виконавчої влади мали труднощі в отриманні необхідної інформації щодо заборгованості у розрізі окремих платників від фіскальної служби. Завдяки прийнятим вкінці 2018 року змінам до Податкового кодексу України тепер фіскальна служба зобов'язана на запит органів місцевого самоврядування надавати інформацію про сплачені податки та збори на відповідних територіях, суми податкового боргу по кожному платнику податків.
Голови громад та районів мають бути зацікавлені у здійсненні на їх території прозорої і законної підприємницької діяльності, виконанні суб'єктами господарювання своїх податкових зобов'язань. Популяризація серед платників чесної сплати податків, роз'яснення необхідності наповнення бюджету задля надання жителям необхідних соціальних послуг,покращення інфраструктури дасть позитивний результат для розвитку громади.
Юлія Траньович
консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ

 

Подібні новиниПопулярні новини

У Рівному масова бійка біля школи переросла у стрілянину

    У

  Учора, 17 квітня, близько 20 години до поліції надійшло повідомлення, що на вулиці Євгена Коновальця біля загальноосвітньої школи чути постріли та близько 30 ...