Погода Ужгород, Закарпаття 21 °C
Середа, 19 червня 2019 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді владики розповіли про Об’єднавчий собор українських православних церков та процес об’єднання на Закарпатті

грудня 22
22:28 2018

Сьогодні, 22-го грудня, в Ужгороді, три владики Української православної церкви, що брали участь у Об'єднавчому соборі Православної церкви України від Закарпаття, розповіли журналістам про значення створення Помісної православної церкви.

Як відзначив владика Варсонофій, 15-го грудня в Києві відбувся Об'єднавчий собор українського православ'я, в якому взяли участь представники Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та декілька архієреїв з Української православної церкви Московського патріархату – митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) та митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький).

"Питання становлення помісної православної церкви України, вже почалось і на Закарпатті, рух приєднання парафій з Російської православної церкви, вже можна так її називати, до Української православної церкви розпочався. Вчора парафія св. першомученика архідиякона Стефана села Минай вийшла з підпорядкування Московського патріархату Російської православної церкви та приєдналася до нашої Закарпатської єпархії Української православної церкви", – повідомив владика Варсонофій.  

Владика Кирило: "15 грудня було прийнято три доленосні рішення: об'єдналися три гілки православ'я в єдину Церкву, був прийнятий статут, вибраний єдиний глава церкви – митрополит Епіфаній. 6 січня буде вручено Томос нашому предстоятелю блаженнійшому Епіфанію в Константинополі і відбудеться перше євхаристійне єднання, тобто перша літургія відслужена у співслужінні із Вселенським Патріархом Варфоломієм. Минулої ж неділі відбулася перша літургія в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.

Владика Віктор (Бедь) відзначив, що відбулася епохальна подія в житті народу, держави і церкви. "Завершився безперервний процес 100 річної боротьби. Українська церква є в числі найдревніших церков. Події, які трапилися 15 грудня, проходили у суворому дотриманні церковних канонів і рішень Вселенських соборів, яких дотримуються всі помісні православні церкви у світі, під духовною опікою Вселенського Патріарха Варфоломія І та Константинопольської православної церкви, яка є першою серед рівних, але являється для нас матір'ю-церквою у тій частині, що виступила апеляційною інстанцією і наділена правом вирішувати питання надання одноособово автокефалії тим частинам церков, які до неї мають відношення. 

Відповідно дотримуючись канонічного права, з любов'ю до всіх в Україні, проявляючи велику повагу до всього єпископату і вірників, Вселенським Патріархом заздалегідь було надіслано персональні письмові запрошення з проханням прийняти участь у Об'єднавчому соборі. Незалежно від того, від якої церковної структури були присутні делегати, в питанні щодо єдності думки проголосити Єдину помісну автокефальну церкву України, жодних розбіжностей між делегатами собору не було", – наголосив владика Віктор.

Водночас, як зауважив владика Варсонофій, стосовно того, що Російська православна церква і, відповідно, її єпархії участі в Об'єднавчому соборі не брали, – це є правда. "Хоча папка митрополита Феодора Мукачівського до останньої хвилини лежала і його чекала. Тобто свій підпис у зверненні до Вселенського Патріарха Варфоломія на початку, коли питання тільки піднімалося, все таки владика Феодор ставив. Це було ще в квітні, коли і Верховна Рада зверталася і всі ієрархи. Ми пам'ятаємо тодішню позицію президента і влади, що прізвища і імена архієреїв Московського патріархату зберігалися у таємниці. Однак, якщо він був включений у список делегатів, значить, відповідно ставив підпис у зверненні до Вселенського патріарха.

Наше ж завдання сьогодні показати архієреям російської православної церкви, що обійми нашої багатостраждальної, вистражданої церкви відкриті і для них, ми з любов'ю будемо приймати всіх прихожан, всіх священнослужителів, які схочуть долучитися до цієї історичної події. Адже приєднання продовжується, воно не завершилося і триватиме, напевно, ще не один рік", – відзначив владика Варсонофій.

Владика Віктор пояснює, що більшість православних священників, які зараз перебувають у складі Московського патріархату на Закарпатті, а ще більша кількість прихожан, однозначно мають намір долучатися до Православної церкви України. "Є певні моменти ментальні, це така трохи шокова терапія, вони вболівають за свої приходи, їм дуже важко зробити цей рішучий крок, але у спілкуванні людські відносини лишились, проявів неповаги немає. Ці розмови і дають мені надію, що злам на Закарпатті відбудеться раніше ніж ми думаємо. На все потрібен час. Щодо єпископів – це тема більш делікатна. Дайте на все трохи часу, у них самий складний період зараз: вони, або лишаються з народом і з канонічною церквою, або стануть тут зайвими. І, думаю, вони самі це розуміють", – наголосив владика Віктор.

Також владика пояснив, що на сьогодні наявна законодавча база – це закон України "Про свободу совісті та релігійні організації", яка дозволяє вже вирішувати питання переходів. Процедура така: збираються загальні збори релігійної громади, і, якщо вони приймають рішення про вихід з такої юрисдикції і входження в іншу юрисдикцію, то складають протокол, робиться нова редакція статуту, вона завіряється правлячим архієреєм, до якого вони звертаються, все це передається в ОДА у відповідний відділ, і такий перехід завершується. Крім того, перехід під іншу церковну юрисдикцію не залежить від того чи іншого єпископа, закон і Конституція надає таке право виключно вірним і членам релігійної громади. До того ж, після переходу за ними, оскільки релігійні громади, згідно закону, є юридичними особами, переходить і все майно – земля, храм, утварь, фари тощо.

"Про Захід"

Подібні новиниПопулярні новини

Мешканця Львівщини знайшли мертвим із сорока ножовими пораненнями

    Мешканця

У Жидачівське відділення поліції 16 червня надійшло повідомлення від 32-річного жителя міста Ходорів про те, що його 57-річний батько, який проживає окремо, не ...