Погода Ужгород, Закарпаття 3 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 17 січня 2019 року
  Останні новини:
   

Цьогоріч закарпатці взяли «теплих кредитів» на суму 23 мільйона гривень

червня 08
13:49 2018

Наразі держава відшкодовуватиме ще більше коштів на повернення таких кредитів, інформує прес-служба ОДА.

Закарпатці, як і раніше, можуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів – "теплі кредити". Йдеться про  20% (але не більше 12-ти тисяч гривень) на придбання негазових/неелектричних котлів, 35% (але не більше 14-ти тисяч) – на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів та 40%  (але не більше 14-ти тисяч в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК для загальнобудинкових заходів. Якщо позичальником є людина, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів. Серед фінансових установ, котрі уповноважені видавати "теплі кредити"   – Ощадбанк та Укргазбанк. А також ПриватБанк, який наразі кредитує в цьому напрямку ОСББ та ЖБК. 
До державної фінансової допомоги, нині закарпатці також мають  можливість отримати додаткові 15% відшкодування частини відсоткової ставки на "теплі кредити", завдяки Програмі енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області, яка фінансується з обласного бюджету. 

З метою реалізації зазначеної Програми, 8 червня, департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства Закарпатської ОДА  (як головний розпорядник коштів по Програмі), в особі директора Едуарда Маляра та очільники уповноважених фінустанов –  керівник обласної філії "Ощадбанку" Оксана Хрипак та "Укргазбанку" Андрій Коляско підписали договір про співробітництво. Документ встановлює основні умови та принципи співпраці в процесі відшкодування з обласного бюджету частин відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на заходи з енергозбереження.
  

Подібні новиниПопулярні новини

ДТП у Рівному: пасажирський автобус зіткнувся з мікроавтобусом (Фотофакт)

    ДТП

У Рівному поблизу ПТУ №11 сталась ДТП. Під час автоаварії маршуртка зіткнулась з бусом. На місці працюють ...