Погода Ужгород, Закарпаття 3 °C
прозахід
новини західної україни
П'ятниця, 18 січня 2019 року
  Останні новини:
   

Закарпатські пенсійники пропагують легалізацію зайнятості населення

травня 17
19:30 2018

Питання легалізації зайнятості населення та заробітної плати актуальне сьогодні, як ніколи. Адже від того, чи офіційно працюємо ми сьогодні, залежатиме, коли вийдемо на пенсію і на скільки забезпеченою буде наша старість. Бо тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, мати право на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою. Саме тому пенсійники області систематично проводять роз'яснювальну роботу серед працівників та роботодавців, різного роду зустрічі з представниками місцевих органів влади, ДФС та ДВС, соціальними партнерами, асоціаціями та громадськими організаціями підприємців краю, інформує ГУ ПФУ у Закарпатській області.

Подібна зустріч за участі начальника головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек, начальника відділу забезпечення наповнення бюджету головного управління Мирослави Максимович та голови громадської організації "Спілка підприємців Закарпаття" Михайла Греня відбулася сьогодні в головному управлінні. Присутні обговорили виявлену проблему та намітили шляхи її вирішення.

Відповідну роз'яснювальну роботу з роботодавцями, які здійснюють торгівлю на стихійних ринках, проведено 15 травня 2018 року у с. Порошково Перечинського району в. о. начальником Перечинського об'єднаного управління ПФУ Оксаною Олефір, завідувачем сектору обслуговування громадян Оксаною Стегурою та начальником відділу з адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Русланою Фізер. Бо ж часто гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати за невелику зарплату або взагалі нелегально. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам її "у конвертах".

Пенсійники ознайомили присутніх з нормами законодавства, наголосили, що закономпередбачено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу, а своєчасна і повна сплата податків до Пенсійного фонду - обов'язок кожного. Підприємці несуть відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства.

Та про реалізацію своїх трудових прав і забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен подбати й сам, вимагаючи від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладення трудового договору, регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.
А зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна особа має можливість контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, слідкувати, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків ( якщо з якихось причин роботодавець не сплатив їх, то періоди, за які не сплачено внески, випадають зі страхового стажу працівника). І цим самим забезпечити собі достойну старість.

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: історія перукаря Йожефа Шека (Фото)

    Втрачений

У "Втраченому Ужгороді" ми вже розповідали про місцевих перукарів. У міжвоєнні часи їх в Ужгороді працювало доволі багато, причому більшість були чоловіками. ...